11 krążków pływaków w San Antonio

Na zakończonych 22 sierpnia br. Mistrzostwach Świata w Pływaniu Niesłyszących w San Antonio polska ekipa zdobyła 11 medali. Artur Pióro zdobył dwa wykazując się zdecydowaną przewagą nad swoimi rywalami. Pióro odskoczył rywalom już po kilku długościach i na mecie musiał poczekać na kolejnych zawodników.

Tytuł mistrza świata na dystansie 200 m stylem motylkowym wywalczył także Konrad Powroźnik. Co prawda awansował on do finału z drugim rezultatem, ale w walce o miejsce na najwyższym stopniu podium nie miał sobie równych. Z kolei Juliusz Sawko zdobył łącznie sześć medali, zarówno w kategoriach indywidualnych jak i w sztafecie.
W mistrzostwach wystartowały również nasze panie: Julia Chmielewska, Anna Zadworna, Weronika Nowicka, Sandra Michałowska. Trzy z Polek wystąpiły w nocy z piątku na sobotę również indywidualnie, ale niestety nie były w stanie przebrnąć kwalifikacji. Nowicka była trzynasta na dystansie 400 m stylem dowolnym, a Chmielewska i Michałowska zajęły odpowiednio trzynastą i szesnastą lokatę na 100 m stylem motylkowym.
Męska sztafeta pływacka 4×100 m stylem dowolnym (Bartosz Chotkowski, Juliusz Sawka, Konrad Powroźnik, Artur Pióro) zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata Głuchych.
Trener kadry, Marek Jabczyk, stwierdził: – Tak, jestem zadowolony z tych rezultatów. Chłopcy sprawili się naprawdę bardzo dobrze! Dzięki ciężkiej pracy nasi zawodnicy osiągają sukcesy i mogą się już pochwalić znaczącą kolekcją trofeów.