On nie widzi, ona nie chodzi. Razem zdobywają góry

Trevor Hahn ma 42 lata i pięć lat temu w wyniku jaskry stracił wzrok, Melanie Knecht ma 29 lat i urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, na co dzień korzysta z wózka inwalidzkiego. Mieszkają w Fort Collins w Kolorado. Tandem absolutnie doskonały: on nie widzi, ona nie chodzi – razem spełniają swoje marzenia. Oboje na szlaku wykazują się ogromną kreatywnością.

Połączyła ich wspólna miłość do przyrody i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Uwielbiają wędrówki i wspólnie wspinają się po górach, zdobywając kolejne szczyty. Swoje podróże dokumentują na Instagramie. Opisują tam swoje wędrówki i kolejne zdobyte cele. Oboje dają sobie możliwość osiągnięcia czegoś, co w pojedynkę byłoby po prostu niemożliwe.

Trevor niesie Melanie na plecach w specjalnym nosidełku, a ona precyzyjnie prowadzi go szlakiem. – Oboje mamy cel na szlaku i ponosimy za siebie nawzajem ogromną odpowiedzialność – wyjaśnia. Rozumieją swoje potrzeby podczas wspólnych podróży. Komunikacja między nimi jest najważniejsza, bo jeśli Trevor upadnie, to Melanie razem z nim…

– Chodzimy trochę wolniej i robimy więcej przerw, ale oboje tego potrzebujemy – przekonuje Trevor. – Przez całe życie byłam na wózku inwalidzkim, to niesamowite uczucie, gdy mogę go na wiele kilometrów pozostawić – dodaje Melanie, która chętnie zostawia go u podnóża gór, na początku wspinaczki.

– Uwielbiam być na szczycie góry, ponieważ słyszę otaczającą mnie przestrzeń. Bardzo mnie cieszy to, że mogę pomóc doświadczyć komuś tego, czego sam doświadczałem przez swoje dotychczasowe życie. Wchodząc na szczyt, bez samochodu, odczuwasz poczucie spełnienia – podsumowuje Trevor. – Taka forma aktywności daje wolność – uzupełnia Melanie Knecht.

Nie próbują na siłę nikomu niczego udowadniać. Chcą doświadczyć gór, tego niezwykłego klimatu w najlepszy dla siebie sposób i zachęcić osoby z niepełnosprawnością, by korzystały z różnych form i sposobów aktywności.

IKa, fot. fanpage Hiking with Sight

Data publikacji: 26.03.2020 r

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również