Trzy medale szermierzy

W tym samym terminie od 1 do 3 maja, na drugiej półkuli – w Montrealu odbywały się zawody Pucharu Świata w szermierce na wózkach. Polacy zdobyli trzy medale.

Srebrny medal zdobył Adrian Castro w szabli (kat. B), brązowy wywalczyła Marta Fidrych również w szabli (kat. A), drugi brąz przypadł Marcie Makowskiej we florecie (kat. B). Wysokie miejsca zajęli: Jacek Gaworski – był piaty we florecie (kat. B), Robert Całka szósty w szpadzie (kat. A), a Dariusz Pender w tej samej kategorii zajął siódme miejsce.
W tym roku rywalizacja była utrudniona i zdominowana przez Rosjan i Chińczyków, którzy zdobyli po 10 medali.
Puchar Świata w Montrealu to również ważny etap kwalifikacji do Igrzysk Paraolimi-pijskich 2016. Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się od 22-24 maja w Pizie (Włochy).