Polscy parabadmintoniści z 9. medalami ME!

W Rodez we Francji, w pierwszych dniach listopada, tj. od 1 do 4 odbyły się Mistrzostwa Europy w parabadmintonie. VYV BWF European Para-Badminton Championships 2018.

Polskę reprezentowało 7 zawodników: Maria Bartusz, Daria Bujnicka, Oliwia Szmigiel (kategoria SS6), Bartłomiej Mróz (kategoria SU5), Jakub Sikorski (kategoria WH1), Denis Grzesiuk (kategoria SL4), Katarzyna Ziębik (kategoria SL3).

Złoto w singlu zdobył Bartłomiej Mróz, pokonując Ilkera Tuzcu z Turcji. Natomiast drugie złoto zdobył w deblu właśnie w parze ze swoim finałowym rywalem z singla.
Złoty medal w singlu zdobyła także Katarzyna Ziębik. Z kolei wicemistrzostwo Europy wywalczyła Maria Bartusz w mikście SS 6 w parze z Anglikiem Isaakiem Dalglishem oraz para Daria Bujnicka / Oliwia Szmigiel w deblu żeńskim SS 6.

Brązowe medale zdobyły: Katarzyna Ziębik w deblu kobiet SL 3 — SU 5 w parze z Zehrą Baglar (Turcja), Oliwia Szmigiel i Maria Bartusz w singlu SS 6 oraz Oliwia Szmigiel w mikście SS 6 w parze z Serbem Djordjem Koprivicą.

Na mistrzostwach w Rodez biało-czerwona drużyna zwyciężyła w 3 grach, zdobywając w sumie 9 medali.