Piotr Fronczewski, Bedoes, Brodka, Wojciechowska i inni wzruszają w utworze „Powiedz mi jak?”

W sobotę, 20 lipca premierę miał muzyczny utwór-manifest pt. „Powiedz mi jak?”. Dzieło stworzył DOBRY we współpracy z Piotrem Fronczewskim i producentem muzycznym Kubą Galińskim. Reżyserem klipu jest Tadeusz Śliwa. Partnerem utworu jest Fundacja UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej i projekt „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. Premiera utworu oraz klipu miała miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
– Tę piosenkę można określić mianem współczesnej dezyderaty. To próba zatrzymania się na chwilę w świecie nieustannego pędu, wirtualnej rzeczywistości i przekleństwa porównywania się, coraz trudniej nam być obecnym – realnie i namacalnie. Utwór i tekst od początku był pisany z myślą o głosie Piotra Fronczewskiego, który z pozycji swojego życiowego doświadczenia, dystansu i wrażliwości jest właściwym autorytetem, by zabrać głos w tak fundamentalnej sprawie. Myślę, że Kubie Galińskiemu (producent utworów m.in. sanah czy Mrozu) i Tadeuszowi Śliwie (reżyser) udało się świetnie oddać ducha tej idei – mówi DOBRY – twórca, który chce pozostać anonimowy, a całą uwagę przekierować na treść przekazu.

Gośćmi w klipie promującym piosenkę są takie osobowości jak: Bedoes, Monika Brodka, Martyna Wojciechowska, Adam Małysz, Krzysztof Hołowczyc czy Robert Makłowicz oraz ambasadorzy projektu MŁODE GŁOWY: Natalia Sisik, Aleksandra Florkowska, Kacper Zembrzucki (ZetKacper), Dominik Kuc, Konrad Braciak i Łukasz Bogusławski.

W dzisiejszym cyfrowym świecie, nasze życie często toczy się online, a nieustanny dostęp do Internetu może sprawiać, że zapominamy o tych prostych, ale istotnych aspektach codzienności. Jednak to właśnie życie offline, te momenty, kiedy odłączamy się od technologii i w pełni angażujemy się w otaczającą nas rzeczywistość, są najważniejsze.

– Jako MŁODE GŁOWY zostaliśmy partnerem „Powiedz mi jak?” bez chwili wahania. Przekaz utworu doskonale wpisuje się w misję naszej Fundacji. To współczesny manifest, pochwała bycia tu i teraz. Dostrzegania wielu małych-wielkich codziennych rzeczy, które składają się na nasze życie. Dlatego zachęcamy wszystkich do uważności. Na otaczający nas świat, na ludzi którzy są wokół nas i na nas samych. Niezależnie od wieku, bo przekaz kierujemy i do młodych, i do starszych głów. Bez wyjątków. Utwór „Powiedz mi jak?” zachęca do zatrzymania się, do refleksji. A wszystko to z narracją jedynego w swoim rodzaju Piotra Fronczewskiego – mówi Martyna Wojciechowska – prezeska Fundacji UNAWEZA, inicjatorka projektu MŁODE GŁOWY i jedna z bohaterek teledysku.

Klip wyreżyserował wielokrotnie nagradzany Tadeusz Śliwa – reżyser i współscenarzysta komediodramatu „(Nie)znajomi”, „Ucho prezesa”, „Gang Zielonej Rękawiczki” (Netflix), wielu teledysków i filmów reklamowych. Produkcją teledysku zajął się dom produkcyjny Moon Films.

Utwór jest dostępny na platformach streamingowych, takich jak Spotify, Apple Music, Tidal, a teledysk można obejrzeć na platformie YouTube. POWIEDZ MI JAK? | DOBRY, Kuba Galiński i Piotr Fronczewski x MŁODE GŁOWY (youtube.com)

O DOBRYM
Twórca o pseudonimie DOBRY wkracza na scenę muzyczną bez wyjaśnienia. Ukrywając swoją tożsamość, chce skupiać uwagę przede wszystkim na przesłaniu płynącym z jego dzieł. Dobry nie boi się poruszać trudnych tematów, wykorzystuje obraz, rytm i słowo jako narzędzie do pobudzania refleksji i dyskusji.

O FUNDACJI UNAWEZA
Fundacja UNAWEZA została założona przez Martynę Wojciechowską w 2019 roku. Daje skrzydła podopiecznym poprzez wyrównywanie szans ekonomicznych, społecznych i prawnych. Zapewnia dostęp do edukacji, opieki medycznej oraz spełnia marzenia. Pomaga w Polsce i na krańcach świata. Teraz skupia swoje działania również na młodych ludziach w ramach projektu „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. Słowo UNAWEZA pochodzi z suahili i oznacza YOU CAN. MOŻESZ. Każdy z nas może. A razem możemy więcej.

MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym
Zainicjowany przez Fundację UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej edukacyjny projekt MŁODE GŁOWY ma na celu normalizowanie sięgania po pomoc, rozwijanie u młodych ludzi poczucia sprawczości i wzmocnienie u nich poczucia własnej wartości. Cele te można osiągnąć tylko wtedy, gdy zaangażuje się w działanie zarówno młodych, jak i rodziców oraz nauczycieli. W ramach projektu Fundacja oddaje młodym głos, normalizuje sięganie po pomoc i dostarcza narzędzi. Celem działań jest uświadamianie, czym jest pierwsza pomoc psychologiczna i dlaczego może ona uratować czyjeś życie. Więcej informacji na stronie Młode głowy — OTWARCIE O ZDROWIU PSYCHICZNYM Młode głowy (mlodeglowy.pl)

Info i fot. Fundacja UNAWEZA

Data publikacji: 24.07.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również