RakReaton przedłużony do 7 października z powodu sytuacji powodziowej w Polsce
- 25.09.2024
Dostaliśmy rozliczne sygnały od uczestników RakReatonu, którym na sercu leży pomoc dzieciom z chorobą nowotworową, że w obecnej, dramatycznej sytuacji powodziowej przerzucili oniswoje wysiłki na pomoc osobom dotkniętym katastrofą. Z tego powodu odwołane zostało wiele zaplanowanych na ten czas imprez biegowych, których uczestnicy planowali zbierać kilometry w wyzwaniu.
Dlatego w porozumieniu z Partnerami Wyzwania podjęliśmy decyzję o przedłużeniu naboru do RakReatonu o tydzień, do 7 października 2024 roku.
Wywodzimy się z Wrocławia, z Dolnego Śląska – stąd pochodzi nie tylko wielu naszych Podopiecznych, ale także naszych pracowników, wolontariuszy i najbliższych, dlatego kwestia powodzi i zagrożeń z nią związanych nie jest nam obojętna. I czujemy się niezmiernie dumni i wdzięczni, że Wam, uczestnikom, również.
W obliczu obecnych wyzwań jesteśmy jednak zdeterminowani, by kontynuować RakReaton – wyzwanie, które od lat mobilizuje tysiące ludzi do wspólnej walki o zdrowie i lepszą przyszłość dzieci z chorobą nowotworową.
Przedłużenie RakReatonu o tydzień to wyraz naszej solidarności z osobami dotkniętymi przez powodzie oraz szansa, by umożliwić większej liczbie uczestników dołączenie – lub powrót – do akcji i kontynuowanie swoich działań na rzecz dzieci zmagających się z nowotworem. Zachęcamy wszystkich do dalszego zaangażowania, nie tylko w pomoc dzieciom z chorobą nowotworową, alerównież w odbudowę i wsparcie społeczności dotkniętych przez powódź. Wspólnie możemy
O RakReatonie
RakReaton to ogólnopolskie wydarzenie sportowo-charytatywne. Zainteresowani podjęciem wyzwania instalują na swoich urządzeniach mobilnych aplikację Activy, Partnera technologicznego RakReatonu. Aplikacja monitoruje aktywność ruchową uczestnika i zlicza pokonany przez niego dystans. Cel charytatywny przeliczany jest z kilometrów na nogach, na kołach i kroków.
Aplikacja zlicza pokonany dystans użytkownika na podstawie trzech kategorii aktywności:
1. Nogi (dostępne aktywności: bieg, bieg przełajowy, spacer, nordic walking, wędrówka, bieg narciarski, ski-tour, wózek inwalidzki, bieżnia, bieg z przeszkodami) – zapis GPS lub integracja z aplikacjami: Strava, Garmin, Polar lub Suunto.
2. Koła (dostępne aktywności: rower, rower elektryczny, rower szosowy, rower górski, rower gravelowy, hulajnoga, rolki/wrotki, deskorolka, rower ręczny, rower stacjonarny) – zapis GPS lub integracja z aplikacjami: Strava, Garmin, Polar lub Suunto.
3. Kroki (wystarczy połączyć źródło kroków aplikację Google Fit/ Apple Zdrowie lub zegarek Garmin/Polar, dzięki temu każdy krok zostanie wliczony do wyzwania). Kroki z trzech ostatnich dni przesyłają się automatycznie do aplikacji po jej uruchomieniu.
O Fundacji
Naszą wizją jest świat, w którym wszystkie dzieci i nastolatkowie chorzy onkologicznie pokonają nowotwór i będą mieli szansę wieść zdrowe i szczęśliwe życie. Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową nieprzerwanie od 1991 roku otacza opieką dzieci i nastolatków zchorobą nowotworową oraz ich rodziny na każdym etapie leczenia. Umożliwiamy dostęp do światowych osiągnięć onkologii dziecięcej i najnowszych metod leczenia. Świadczymy wsparcie psychologiczne, pedagogiczne i socjalne. Prowadzimy i finansujemy badania naukowe, rozwijamy wiedzę służącą szybkiej diagnozie i efektywnemu leczeniu pacjentów onkologicznych oraz poprawie jakości życia ozdrowieńców.
Info: Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
Data publikacji: 25.09.2024 r.