Dzień Rodziny Paley – największa integracja Pacjentów z lekarzami i fizjoterapeutami
- 20.09.2021
W sobotę 18 września odbył się największy piknik rodzinny w historii Instytutu – Dzień Rodziny Paley. Kilkaset osób, w tym główni bohaterowie tego wydarzenia, podopieczni Paley European Institute, spotkali się w Parku Rozrywki Julinek k. Warszawy. Głównym celem wydarzenia było świętowanie wspólnych sukcesów – lekarzy, fizjoterapeutów, a przede wszystkim pacjentów i ich bliskich, którzy każdego dnia wkładają ogrom pracy w dążenie do sprawności.
Wydarzenie otworzył oficjalnie Marcin Deszczyński, prezes Paley European Institute, dziękując uczestnikom za przybycie i podkreślając, że cały zespół PEI jest zaszczycony, że tak duża liczba pacjentów tworzy Rodzinę Paley i chce podtrzymywać nawiązane relacje.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. gry i zabawy z animatorami i fizjoterapeutami dla całych rodzin na świeżym powietrzu oraz koncert gwiazdy muzyki rozrywkowej Marty Kosakowskiej „Mariki”. Mimo licznych atrakcji niewątpliwie najważniejszym punktem wydarzenia był Festiwal Talentów, na którym mali pacjenci udowodnili, że niepełnosprawność i trudności z funkcjonowaniem nie powstrzymują ich przed realizowaniem pasji, rozwijaniem swoich talentów czy umiejętności oraz cieszeniem się życiem.
Na scenie zaprezentowali się m.in. Jakub, u którego zdiagnozowano wrodzony staw rzekomy lewej piszczeli, co nie powstrzymało go przed uświetnieniem wydarzenia pokazem akrobacji na hulajnodze, a także 4-letni Dominik, który wykonał swoją ulubioną piosenkę o karate mistrzu. Na scenie nie zabrakło także recytacji w wykonaniu 2-letniego Piotrusia, który urodził się z brakiem kości strzałkowej oraz pokazu obrazów i prac plastycznych Oliwii i Martynki. Spełniło się także marzenie Adriana, który na co dzień zmaga się z chorobą genetyczną kości – mnogimi wyroślami chrzęstno-kostnymi (MHE), aby zagrać dla szerokiej publiczności „Mazurek” Fryderyka Chopina. Pozostali uczestnicy zaprezentowali swoje prace plastyczne, kolekcję odznak turystycznych czy znajomość flag państw świata. Udowodnili, że trudności można przezwyciężać ze śpiewem na ustach, tanecznym krokiem czy… na hulajnodze!
– Nasi pacjenci są dla nas największą inspiracją. Widząc ich występy podczas Festiwalu Talentów, tak różne i wspaniałe, jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani do ciągłego rozwoju, poszukiwania najlepszych technik leczenia, by móc nieść im pomoc. Takie dni jak ten pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych, a wszelkie ograniczenia są do pokonania, jeśli ma się wokół siebie właściwe osoby – podkreślił dr J. Michał Deszczyński, dyrektor Centrum Medycznego Paley European Institute.
Ciekawą atrakcją była także tzw. odwrócona fizjoterapia, podczas której to podopieczni Instytutu wymyślali ćwiczenia dla zespołu fizjoterapeutów. Nie zabrakło także niespodzianek dla dorosłych. Fizjoterapeuci przygotowali specjalną strefę, w której można było się zrelaksować i skorzystać z masażu w pięknym otoczeniu natury.
Na co dzień zespół specjalistów PEI dokłada wszelkich starań, aby to pacjent był w centrum ich zainteresowania, dlatego zależy im, aby tworzyć przestrzeń na integrację, zacieśnianie więzi
i wspólne celebrowanie sukcesów. Dzień Rodziny Paley to prawdopodobnie jedyne wydarzenie w Polsce, gdzie na tak wielką skalę lekarze i fizjoterapeuci mogą spotkać się ze swoimi podopiecznymi poza murami placówki medycznej.
****
Paley European Institute jest filią amerykańskiego Instytutu utworzonego przez dr. Drora Paley – światowej sławy eksperta z zakresu ortopedii dziecięcej. Specjalizuje się w leczeniu wrodzonych, rozwojowych i pourazowych schorzeń ortopedycznych oraz fizjoterapii małych i dorosłych Pacjentów. Zapewnia najwyższe standardy opieki oraz stosuje najbardziej zaawansowane technologicznie metody leczenia.
Specjalistów Paley European Institute wyróżnia nie tylko unikalna wiedza, ale także interdyscyplinarne podejście i emocjonalne zaangażowanie całego zespołu, który jest obecny na wszystkich etapach powrotu pacjenta do zdrowia. Przygotowują i dokładnie wyjaśniają, jak przebiegnie indywidualnie stworzony plan leczenia. Zespół towarzyszy pacjentowi w całym procesie terapii. Oprócz wsparcia ze strony lekarzy i fizjoterapeutów może on liczyć także na pomoc ze strony koordynatorów opieki medycznej, którzy przeprowadzą go przez cały proces leczenia oraz psychologa i dietetyka.
pr/, fot. PEI
Data publikacji: 20.09.2021 r.