Fundacja „Krwinka” z sercem i pączkami do onkobohaterów

Dzień Zakochanych oraz tłusty czwartek to doskonałe okazje, by podarować dzielnym, małym pacjentom wiele radości. Tradycyjnie w tych dniach Fundacja „Krwinka” z Łodzi obdarowała onkobohaterów walentynkowymi prezentami, a także pysznymi pączkami.

Dzięki upominkom oraz słodkiej uczcie zorganizowanej w przestrzeni szpitalnej, dzieci poczuły się wyjątkowo i choć na kilka chwil zapomniały o chorobie. Ponadto 15 lutego miał miejsce Międzynarodowy Dzień Walki z Nowotworami Dziecięcymi, którego celem jest propagowanie wiedzy na temat chorób onkologicznych u dzieci.

Pobyt w szpitalu dla wielu dzieci onkologicznie i hematologicznie chorych jest zmaganiem się z nową rzeczywistością, w której dominują strach, niecierpliwość, a niekiedy apatia.

Długotrwałe leczenie wiąże się również z obniżoną kondycją psychofizyczną, przez co dotychczas energiczni mali pacjenci są wykluczeni z wielu aktywności sprzed diagnozy. Codzienność szpitalna jednak nie musi być bezbarwna, zwłaszcza gdy pojawiają się okazje do świętowania. Fundacja „Krwinka” wręczyła walentynkowe upominki pacjentom oddziałów onkohematologicznych w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi, dzięki nim twarze dzieci rozpromieniły się bezcennymi uśmiechami. Z kolei w dniu zapowiadającym ostatni tydzień karnawału, podopieczni i ich opiekunowie skosztowali smacznych pączków, świętując tłusty czwartek.

Ponadto 15 lutego Fundacja „Krwinka” obchodziła Międzynarodowy Dzień Walki z Nowotworami Dziecięcymi, którego celem jest zwiększanie świadomości w zakresie chorób onkologicznych, występujących u dzieci oraz młodzieży. Do fundacji zgłasza się coraz więcej opiekunów, których pociechy z dnia na dzień zachorowały na raka. Finansowa „pomoc na start” dla najbardziej potrzebujących, wsparcie socjalne i psychologiczno-pedagogiczne to kompleksowe działania Fundacji „Krwinka”, dzięki którym możliwe jest otoczenie opieką całych rodzin w tym wyczerpującym czasie.

– Dzieci leczone na oddziałach onkohematologicznych przechodzą trudną drogę podczas długotrwałej terapii, często jest ona kręta i wyboista, okupiona wielkim wysiłkiem. W wyprawie po powrót do zdrowia biorą udział nie tylko pacjenci, ale także ich najbliżsi. Towarzyszymy całym onkorodzinom w tej podróży, wszechstronnie zabezpieczając ich potrzeby. Przy czym niezmiennie uwielbiamy nieść radość i wytchnienie, wspólnie świętując takie okazje jak Walentynki czy tłusty czwartek. Uradowane oczy naszych podopiecznych są widokiem, którego nigdy nie będzie za wiele – mówi Elżbieta Budny, prezes Fundacji „Krwinka”.

Zorganizowanie przedsięwzięć nie byłoby możliwe, gdyby nie wspaniałe serca darczyńców: firmy Sun-Day – ponownie przekazującej pluszowe serca oraz cukierni Bajkowa i cukierni-piekarni Putka, które podarowały wyśmienite pączki.

Zobacz galerię…

Info i fot.: Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi KRWINKA

Data publikacji: 17.02.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również