Niewidomy tworzy bezpłatne strony internetowe, pomagając przedsiębiorcom w okresie pandemii

Mateusz Pawłowski, niewidomy 26-latek, chce pomóc firmom, które dotąd nie działały w sieci, wejść w wirtualny świat i dzięki temu przetrwać trwającą już niemal od dwóch lat pandemię koronawirusa. Jak sam twierdzi, kolejne ograniczenia uderzają w przedsiębiorców. Wielu nie ma teraz ani sił, ani pieniędzy na rozwój firmy, więc 25-latek postanowił wkroczyć do akcji i oferuje bezpłatne wykonanie profesjonalnej strony internetowej. Pomoc potrzebna jest wszędzie: w Bydgoszczy, Chorzowie, czy Legionowie.

Mateusz Pawłowski jest niewidomy od urodzenia. Choć życie nie jest dla niego łaskawe, to postanowił pomóc innym – przedsiębiorcom, którym z powodu rządowych obostrzeń dosłownie „świat wali się na głowę”. Kto może skorzystać z bezpłatnej oferty wykonania strony internetowej? Każdy! Jedynym warunkiem jest prowadzenie firmy, fundacji, instytucji czy jakiejkolwiek innej działalności, która nie ma jeszcze własnej strony internetowej.

Każda strona wykonana przez Mateusza Pawłowskiego będzie uwzględniać uwagi przedsiębiorców. Po zakończeniu projektowania strony, można zgłosić swoje uwagi, które postara się on uwzględnić. Każdy element szablonu można też modyfikować według własnych potrzeb. W ramach projektu ENET można też liczyć na bezpłatne wykonanie bloga. Z projektem współpracuje katowicka firma Lingua-IT, która udostępnia bezpłatnie serwer, dzięki czemu utrzymanie strony też nic nie kosztuje.

Mateusz Pawłowski pomaga także przedsiębiorcom w zakresie promowania icj działalności w serwisie map Google.

Nie tylko internet

Poza projektowaniem stron internetowych, Mateusz Pawłowski prowadzi też bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży na temat funkcjonowania osób niewidomych w społeczeństwie, na które wspólnie z nim serdecznie Państwa zapraszamy!

– Nie widzę od urodzenia ze względu na poważne uszkodzenie siatkówki oka – mówi 25-latek. – Pewnie nigdy, jako osoba niewidoma, nie będę całkowicie niezależny. Potrzebuję pomocy bliskich choćby w przemieszczaniu się. Ale bardzo staram się być jak najbardziej samodzielny. Na szczęście coraz więcej osób w Polsce myśli o potrzebach osób niewidomych, stopniowo znikają choćby bariery architektoniczne. Zresztą przed pandemią sam starałem się upowszechniać wiedzę na temat potrzeb osób niewidomych. Odwiedzałem szkoły w całym kraju. Wielu uczniów pierwszy raz w życiu widziało osobę niewidomą, z białą laską, psem przewodnikiem. Jeśli choć jedno dziecko po takim spotkaniu wie już, jak zachować się wobec osoby niewidomej, jak jej pomóc, jeśli tej pomocy potrzebuje – to dla mnie sukces i satysfakcja.

Dane kontaktowe Mateusza Pawłowskiego:

Strona projektu to www.enet.ovh
tel.: 505904182 , e-mail: info@enet.ovh

pr/, fot. archiwum Mateusza Pawłowskiego

Data publikacji: 11.01.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również