Nominacja Effie Awards 2023, w kategorii Non Profit & Public Service, dla kampanii Fundacji Avalon!

3 października, ogłoszono listę nominowanych kampanii, do tegorocznych Effie Awards. Wśród potencjalnych laureatów, kategorii Non Profit & Public Serivce, znalazła się kampania społeczna Fundacji Avalon “Nic co ludzkie nie jest nam obce”, zrealizowana we współpracy z Agencją Nie do Ogarnięcia.

“Nic co ludzkie nie jest nam obce” to już piąta, ogólnopolska kampania społeczna Fundacji Avalon, druga zrealizowana we współpracy z ANDO. Emitowana była od grudnia 2022 do lutego 2023 roku i odbiła się szerokim echem w mediach, dzięki oryginalnej formie poruszającej ważne społecznie tematy, związane z niepełnosprawnością. Przedstawiła historie sześciu bohaterów z niepełnosprawnościami, udowadniające, że niepełnosprawność nie ogranicza, a codzienna rzeczywistość, przeplatana radosnymi i trudniejszymi sytuacjami jest normą dla wszystkich. Dla Fundacji Avalon i Agencji Nie Do Ogarnięcia to kolejne wspólne wyróżnienie. Kampania, na swoim koncie, ma już wyróżnienie w kategorii non-profit oraz złotą statuetkę Golden Arrow w kategorii Kampania Idei!

Effie Awards jest największym konkursem na świecie, w którym oceniane są najskuteczniejsze działania, kampanie i rozwiązania marketingowe. Co roku wydarzenie wyznacza nowe trendy w marketingu i promocji. Konkurs obecnie jest prowadzony w 50 krajach, w tym w Polsce.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani wiadomością o nominacji do tak ważnej nagrody w świecie marketingu. To dla nas ważne, że nasza kampania “Nic co ludzkie nie jest nam obce” została zauważona i doceniona, dostając się do grona nominowanych. To nie tylko potwierdzenie skuteczności działań Fundacji Avalon na rzecz przełamywania stereotypów wokół niepełnosprawności i osób jej doświadczających, ale i dowód na to, że o ważnych społecznie tematach powinno się mówić w sposób nowoczesny, uniwersalny odbiegający od przyjętych klisz – mówi Helena Szczuka, kierowniczka działu Komunikacji i Promocji Fundacji Avalon.

Fundacja Avalon nie zwalnia tempa i powoli przygotowuje się do kolejnej, szóstej kampanii społecznej o tytule “Niepełnosprawni niezauważalni”. Premiera planowana jest na grudzień tego roku.

Info i fot. Fundacja Avalon

Data publikacji: 04.10.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również