PFRON nakazał Impelowi zwrot 5 mln zł

PFRON nakazał Impelowi zwrot 5 mln zł

Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych nakazał spółce zależnej Impela zwrot 5 mln zł - podała grupa w komunikacie. Kwota była wypłacona tytułem refundacji składek na ubezpieczenia społeczne za okres kwiecień – listopad 2008 roku.

Spółką, która otrzymała nakaz jest Impel Facility Services (IFS).

„Podstawę faktyczną do wydania decyzji o zwrocie środków uzyskanych z PFRON było pismo z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o nieterminowej wpłacie części składek na ubezpieczenia społeczne” – napisano w komunikacie.

„Zdaniem emitenta pomoc publiczna udzielana jest na każdego pracownika niepełnosprawnego odrębnie, a zatem ewentualne uchybienia dotyczące wpłat składek co do niektórych pracowników niepełnosprawnych nie wpływają na możliwość uzyskania pomocy publicznej na pozostałych pracowników niepełnosprawnych zatrudnianych przez danego pracodawcę w tym samym okresie” – dodano.

Wydana przez prezesa PFRON decyzja jest nieprawomocna. IFS skorzysta z prawa złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Jak napisano, wskazana decyzja nie wpływa na zmianę łącznej kwoty roszczeń PFRON wobec spółek Grupy Impel. Kwota łączna obecnie wynosi 34,4 mln zł. (PAP)

owi/ ana/, fot. pixabay.com

Data publikacji: 09.11.2018 r.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również