Piknik „Przyjazny Stadion” w Poznaniu

Piknik „Przyjazny Stadion" w Poznaniu

Na poznańskim Stadionie Miejskim 13 czerwca 2010 r. odbył się festyn dla niepełnosprawnych dzieci. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 12:00 na parkingu przy ulicy Bułgarskiej i Ptasiej. Dla uczestników organizatorzy - EURO Poznań 2012 i Wielkopolskie Centrum Rehabilitacji - przygotowali wiele niespodzianek.

Wystąpiły zespół Lombard, Duet Magnus, Agnieszka Kubicka, Wielkopolanie i Zespół na Walizkach. Dzieci z klubu Taekwondo zaprezentowały pokaz sztuki walki, niepełnosprawne dzieci wraz z modelkami pokazały najnowsze trendy mody, a najmłodsi uczestnicy pikniku mogli obejrzeć ulubione bajki na wielkim telebimie. Oprócz tego przez cały czas trwały konkursy i loterie z nagrodami dla każdego uczestnika. Wśród atrakcji nie zabrakło także piknikowego grilla.

W trakcie pikniku od godz. 10.00 do 17.00 można było nieodpłatnie skorzystać z usług przychodni rehabilitacyjnej. Lekarze specjaliści udzielali porad na temat zdrowia i prawidłowej rehabilitacji. Zainteresowani mogli porozmawiać z pedagogiem i psychologiem, a także skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych i dogoterapii.

oswietlenie_stadion_lech_internet

 

W trakcie niedzielnej imprezy od godz. 12.30 można było zapoznać się z postępem prac na stadionie oraz z planami usytuowania miejsc dla osób niepełnosprawnych na widowni. Zaplanowano dla tej grupy osób znacznie więcej miejsc niż wymaga UEFA. Na stadionie łącznie znajdzie się 266 miejsc dla osób niepełnosprawnych: w tym 186 dla osób poruszających się na wózkach i po 40 dla osób niesłyszących, niedosłyszących, niewidomych i niedowidzących. Niektóre znajdą się na poziomie najniższych rzędów, inne na wysokości 6 metrów z dojazdem windą.
Przeprowadzono również próbę nocnej iluminacji poznańskiego stadionu oraz rozruch oświetlenia płyty boiska.

Jotka

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również