Polski Związek Głuchych i Group One zakładają agencję UNMUTE

Polski Związek Głuchych i grupa marketingowo-technologiczna Group One rozpoczynają wspólne przedsięwzięcie biznesowe, którego celem jest pomoc firmom, markom oraz środowiskom osób z niepełnosprawnościami w skutecznej walce ze wszelkimi formami wykluczenia. UNMUTE to pierwsza tego typu inicjatywa na rynku komunikacji marketingowej łącząca biznes i NGO.

Założenie agencji jest kolejnym krokiem w rozwoju długofalowej współpracy Polskiego Związku Głuchych i Group One trwającej od 2016 roku. W tym czasie będąca częścią Group One, agencja Change Serviceplan oraz PZG zrealizowali i przeprowadzili wspólnie 3 duże kampanie społeczne podejmujące temat wykluczenia osób głuchych z życia społecznego i kulturalnego.

Jedną z nich było stworzenie zespołu złożonego z pięciorga głuchych artystów, występujących również pod nazwą UNMUTE, która zakwalifikowała się w 2022 roku do preselekcji konkursu Eurowizji.

– Agencja UNMUTE powstała z potrzeby prowadzenia działań długoterminowych na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Jesteśmy nastawieni na realizowanie celu społecznego, ale wykorzystujemy do tego zasady rynkowe. Pomysł jest prosty: z jednej strony angażujemy firmy i organizacje w projekty uwzględniające inkluzywność, z drugiej — angażujemy osoby z niepełnosprawnościami do realizacji tych projektów — mówi Monika Rosłoniec, General Manager UNMUTE.

Trzema kluczowymi filarami agencji UNMUTE są:
– Angażowanie w projekty biznesowe poprzez agencję talentów, w której portfolio znajdą się osoby z niepełnosprawnościami, np. aktorzy, modele, a w przyszłości również fotografowie, operatorzy, designerzy i inni przedstawiciele środowisk kreatywnych. Osoby z niiepełnosprawnościami będą również angażowane do projektów biznesowych w roli ekspertów oraz podwykonawców.
– Zapewnienie dostępności poprzez udogodnienia, takie jak napisy, audiodeskrypcja, tłumaczenia na polski język migowy oraz specjalistyczna produkcja treści. Agencja zajmie się także audytami i wdrożeniami dostępnościowych rozwiązań w biznesie.
– Edukacja w obszarze inkluzywności, obejmująca szkolenia dla firm, kursy online, badania oraz kampanie społeczne, które wspierają rozwijanie świadomości i praktyk inkluzywnych.

UNMUTE będzie pomagać w likwidowaniu barier utrudniających osobom z niepełnosprawnościami uczestnictwo w życiu społecznym.

pr/

Data publikacji: 12.10.2023.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również