Ponad trzy miliardy złotych dla polskiej pediatrii

Szybsza diagnostyka pediatryczna i większy dostęp do możliwości nowoczesnego leczenia najmłodszych pacjentów to główne cele rozstrzygniętego właśnie konkursu w ramach Funduszu Medycznego. – Ponad 3 miliardy złotych zostaje praktycznie już dziś uruchomione na unowocześnianie i modernizację polskiej pediatrii – podkreślał 3 października w Katowicach Andrzej Duda.

Prezydent RP wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim na wspólnej konferencji prasowej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II ogłosili szczegóły wyników naboru konkursu na pediatryczną infrastrukturę strategiczną w ramach Funduszu Medycznego. Głównymi założeniami projektu są skrócenie czasu oczekiwania na diagnozę i szybsze rozpoczęcie leczenia najmłodszych pacjentów, ale także nowoczesne formy terapii czy poprawa komfortu pobytu dziecka i opiekuna w szpitalu.

– Program rozbudowy, modernizacji, unowocześnienia polskiej pediatrii w efekcie umożliwi skuteczniejsze leczenie dzieciom w bardzo wielu miejscach w Polsce m.in. w Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu. Ponad 3 miliardy złotych przeznaczonych na ten cel umożliwi budowę nowych budynków, wyposażenie w najnowocześniejszy sprzęt. Mam nadzieję, że dzięki temu programowi wiele dzieci zostanie uratowanych, a polska medycyna będzie nowocześniejsza – podkreślał Prezydent RP.

Wcześniej Andrzej Duda spotkał się z dyrekcją i pracownikami Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II.

Info: prezydent.pl, fot. Jakub Symczuk / KPRP

Data publikacji: 03.10.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również