Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca obchodzony będzie Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Święto to ustanowiono w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, a od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Z tej okazji dla warszawskiej młodzieży z zespołem Downa, Stowarzyszenie Bardziej Kochani organizuje imprezę zamkniętą w Kinie Muranów.
Tego dnia odbędzie się także spotkanie autorskie z bohaterami i autorami książki „Pytania, których się nie zadaje”, w klubokawiarni „Wrzenie Świata” o godz. 19:00.

Ponadto Down Syndrome International (DSI) z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa proponuje… skarpetkową akcję (Wear LOTS OF SOCKS).
Każdy kto chce zaakcentować świętowanie Dnia Zespołu Downa powinien włożyć dziwaczne skarpetki. Mogą być kolorowe, pstrokate, odblaskowe, nie do pary, pojedyncze albo potrójne, symbolizujące trzy chromosomy. Wskazany jest również kolorowy, wyróżniający się strój.
A wszystko po to, żeby wyróżnić się i chociaż jeden dzień być wyjątkowym, nawet uznanym za „dziwaka”. Akcja ma na celu rozpowszechnienie informacji o Światowym Dniu Zespołu Downa.
Zainteresowanych akcją zapraszamy na facebooka DSI: Facebook Event oraz na stronę http://www.worlddownsyndromeday.org .

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również