Wizyta delegacji Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego na Śląsku

Wizyta delegacji Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego na Śląsku

Co: Wizyta Delegacji Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego na Śląsku  Kiedy: 30.10.2018 r. godz. 10:00  Gdzie: Zakład Aktywizacji Zawodowej, Żory, ul. Bażancia 40  Kontakt: Alicja Majewska-Gałęziak tel. kom. +32 477 75 26 80

Na moje zaproszenie 30 października 2018 r. z wizytą na Śląsk przyjedzie oficjalna delegacja Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego. Komitet to jeden z głównych organów doradczych i opiniotwórczych Unii Europejskiej. Reprezentuje na forum unijnym przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, wywodzącego się z różnych grup, takich jak związki zawodowe, rolnicy, konsumenci, pracodawcy itp.

Celem wizyty delegacji w Polsce jest zapoznanie się z naszymi najlepszymi doświadczeniami w zakresie realizacji projektów wspieranych przez środki europejskie, nakierowanych na włączenie osób z niepełnosprawnościami. Będzie ona elementem trwającej właśnie w UE dyskusji nad programowaniem wieloletniego budżetu UE oraz nową Europejską Strategią Niepełnosprawności.

Jako europoseł ze Śląska chcę na forum europejskim promować najlepsze rozwiązania z naszego regionu. Mamy się czym pochwalić zarówno w zakresie projektów społecznych, jak i zapewniania dostępności atrakcji turystycznych.
Efektem tego będzie mi.in. wizyta delegacji w Zakładzie Aktywizacji Zawodowej dla osób z niepełnosprawnościami w Żorach, Regionalnym Ośrodku Fundacji Pomocy Niewidomym i Niedowidzącym w Ziemięcicach, czy w kompleksie GUIDO w Zabrzu. Delegacja Komitetu Ekonomiczno-Społecznego spotka się także z przedstawicielami kilkudziesięciu polskich organizacji pozarządowych.

Uprzejmie zapraszam Państwa na otwarte dla mediów spotkanie członków delegacji Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w ZAZ w Żorach. Podczas spotkania będzie możliwość nagrywania wypowiedzi.

Z poważaniem
Marek Plura
Poseł do Parlamentu Europejskiego

Data publikacji: 16.10.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również