WOŚP uruchamia infolinię dla osób potrzebujących wsparcia w związku z epidemią

Infolinia WOŚP powstała z myślą o osobach, które potrzebują wsparcia w związku z epidemią, ponieważ nie mogą opuścić domu, bo są w grupie ryzyka, a potrzebują na przykład zakupów – poinformowała fundacja 14 kwietnia.

WOŚP przypomniała przy tym, że od połowy marca prowadzi akcję “Pomagamy”, w ramach której kontaktowane są ze sobą osoby potrzebujące wsparcia w codziennych czynnościach z tymi, które tej pomocy mogą udzielić. Udało się to już w ponad 400 przypadkach. Od 14 kwietnia będzie można zwrócić się również o wsparcie, dzwoniąc do specjalny numer – 12 446 68 15.

Koordynator akcji “Pomagamy” Marcin Garczyński poinformował, że każdego dnia WOŚP otrzymuje bardzo dużo zgłoszeń w sprawie pomocy dla seniorów. – Przez nasz formularz kontaktują się z nami ich bliscy. Wiemy, że taka forma kontaktu może być barierą dla części osób potrzebujących pomocy, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie infolinii – wyjaśnił.

Jak dodał, w obliczu walki z koronawirusem znaczna część społeczeństwa zmuszona jest pozostać w domach, ale mogą one nadal potrzebować wsparcia w codziennych czynnościach – zakupach czy wyprowadzeniu psa. Dlatego fundacja prowadzi akcję i uruchomiła infolinię. Telefonować można od poniedziałku do piątku w godz. 9-17. (PAP)

nmk/ jann/
Data publikacji: 15.04.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również