Wstępne wyniki sekcji zwłok Piotra Pawłowskiego wykazały obustronny obrzęk mózgu

Wstępne wyniki sekcji zwłok Piotra Pawłowskiego wykazały obustronny obrzęk mózgu

Według wstępnych wyników sekcji zwłok Piotra Pawłowskiego, wynika, że wystąpił u niego nasilony, obustronny obrzęku mózgu, co potwierdza fakt niedotlenienia i niewłaściwej akcji reanimacyjnej - poinformowała w poniedziałek PAP pełnomocnik rodziny zmarłego mec. Beata Bosak-Kruczek.

– Otrzymaliśmy wstępny wynik badania sekcyjnego. Potwierdził on, że były cechy nasilonego obustronnego obrzęku mózgu, co potwierdza fakt niedotlenienia i niewłaściwej akcji reanimacyjnej w postaci niezaintubowania oraz cechy niewydolności krążeniowo-oddechowej – powiedziała w rozmowie z PAP pełnomocniczka rodziny zmarłego Piotra Pawłowskiego Beata Bosak-Kruczek. Dodała, że na ostateczne wyniki trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni.

Obecnie sprawę śmierci Pawłowskiego prowadzi Prokuratura Regionalna w Warszawie. Śledczy czekają teraz na przekazanie wstępnych wyników sekcji, ale jak zastrzegają, nawet po ich uzyskaniu nie będą w tym zakresie przekazywać informacji mediom.

Beata Bosak-Kruczek zaznaczyła, że Ewa Pawłowska, żona zmarłego złoży oświadczenie o wyrażeniu zgody na zwolnienie lekarzy z tajemnicy lekarskiej. Zgoda jest potrzebna, by można było ich przesłuchać.

Pogrzeb Piotra Pawłowskiego odbędzie się w najbliższy czwartek, o godz. 14 na Cmentarzu Bródnowskim.

W ubiegłym tygodniu mec. Beata Bosak-Kruczek informowała, że dokumentacja medyczna oraz przebieg akcji ratunkowej w domu Piotra Pawłowskiego dają prawo podejrzewać, że doszło do błędu medycznego. Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura.

O śmierci Piotra Pawłowskiego poinformowała 8 października Fundacja Integracja. (PAP)

Marcin Chomiuk, oprac. rhr, fot. pixabay.com

Data publikacji: 15.10.2018 r.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również