Biblioteka multimedialna Ostrowa Wlkp. w finale InAVation Awards 2019 w Amsterdamie

Biblioteka multimedialna Ostrowa Wlkp. w finale InAVation Awards 2019 w Amsterdamie

Biblioteka multimedialna Ostrowa Wlkp. znalazła się w finale InAVation Awards 2019 w Amsterdamie i zawalczy o prestiżową nagrodę w branży audiowizualnej – informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

W walce o głosy sędziów konkursu InAVation Awards 2019 Ostrów Wielkopolski zmierzy się w kategorii sektora publicznego z turyńskim centrum obserwacyjnym, centrum szkoleniowym Departamentu Morskiego w Hongkongu, salą konferencyjną Regionalnej Dumy Kurskiej w Rosji, centrum multimediów w bahrańskim parlamencie i we Francuskim Zgromadzeniu Narodowym.

„Jak twierdzą organizatorzy, od 12 lat nagrody w programie InAVation odkrywają to, co najlepsze w branży audiowizualnej. Są to uznane na całym świecie i szanowane nagrody branżowe” – informuje biuro prasowe urzędu miasta w Ostrowie Wlkp.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 5 lutego podczas pierwszego dnia największych w Europie targów technologicznych ISE 2019 w Amsterdamie.

Biblioteka multimedialna w Ostrowie Wlkp. jest pierwszą w Wielkopolsce. Otwarto ją we wrześniu 2019 r. jako filię Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego przy ul. Kolejowej 24 w Ostrowie Wlkp.

„Nasza biblioteka jest jedyną w Wielkopolsce, a jedenastą w kraju, która digitalizuje swoje zbiory ” – mówiła wówczas PAP prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

Za inwestycję miasto zapłaciło 500 tys. złotych. Dofinansowanie z funduszy unijnych wyniosło 3,2 mln złotych.

Zbiory obejmują różne działy: muzykę, literaturę, kulturę techniczną, kino, sztukę, filmotekę i fonotekę. „Wszystko w nowatorskiej i unikatowej formie” – podkreśliła prezydent Ostrowa Wlkp.

Mediateka jest wyposażona w najnowsze materiały multimedialne, oprogramowanie oraz nośniki dźwięku i obrazu. Są tam interaktywne ściany i dotykowe, bezszwowe monitory.

Biblioteka jest dostosowana dla niewidomych – specjalne stanowiska wyposażono w system komunikacji brajlem. Wszystkie pomieszczenia dostosowano także do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. (PAP)

Ewa Bąkowska, fot. pixabay.com

Data publikacji: 14.12.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również