„Dzień Kolorowej Skarpetki”

W pierwszym dniu wiosny, 21 marca, w Zespole Szkół Specjalnych w Siemianowicach Śląskich „Szkoła z sercem” odbyła się akcja „Dzień Kolorowej Skarpetki”. Celem akcji było uświadomienie uczniom, że osoby z zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby pełnosprawne.

Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji. W przyjaznej przestrzeni szkoły odbyła się duża uroczystość związana z tym świętem. Cała społeczność szkolna oglądała prezentację, uczestniczyła w zabawach dydaktycznych, a także podjęła się skarpetkowego wyzwania, którego efekt można podziwiać w przestrzeni szkoły.

Szkolne bibliotekarki przeczytały dzieciom fragment książki a potem było wspólne wykonywanie pamiątkowych zakładek do książki. Nie zapomniano również o założeniu kolorowych, niepasujących do siebie skarpetek. A wszystko to po to, by likwidować bariery i uprzedzenia!!!

Pokazując swoje zrozumienie i akceptację do akcji włączyła się również Miejska Biblioteka Publiczna – Dział dla Dzieci i Młodzieży, klasa 2b ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz grupa Rzodkiewki z Przedszkola nr 15 w Siemianowicach Śl. Zwieńczeniem tego radosnego dnia był piękny pokaz „Tańca dla trisomii 21” na szkolnym boisku.

Zobacz galerię…

em/, fot. archiwum ZSS w Siemianowicach Śl.

Data publikacji: 22.03.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również