Filmowy Koszalin odczaruje tabu?

Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja" odbędzie się w tym roku w dniach 6-10 września w Koszalinie już po raz ósmy. Jego myślą przewodnią jest „Pasja i Miłość".

Po raz pierwszy równolegle z wydarzeniami festiwalowymi w Koszalinie w kilkunastu miastach Polski w województwach wielkopolskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim, odbędą się – w ramach Festiwalu – prezentacje twórczości osób z niepełnosprawnościami i projekcje wybranych filmów konkursowych. Będzie je można obejrzeć podczas „Małych Festiwali” przygotowanych przez uczestników konkursu na najlepszy film amatorski, wykonany w dowolnej technice i zrealizowany przez osobę niepełnosprawną lub z jej znaczącym wkładem twórczym i organizacyjnym.

Filmy konkursowe można zgłaszać do 15 lipca.

Jury nagrodzi kryształowymi statuetkami „Motyl 2011″ zwycięzców w kategoriach: najlepszy film fabularny i najlepszy film dokumentalny – o tematyce integracji, najlepszy film amatorski – o dowolnej tematyce oraz nagrodą specjalną za wybitne osiągnięcia w promowaniu integracji.

Gośćmi Festiwalu będą podróżnicy, prawdziwi bohaterowie integracji, osobowości i pasjonaci, np. paralotniarstwa, nurkowania, tańca, żeglarstwa, poezji, muzyki i wielu innych dziedzin sportu, kultury i życia społecznego.

VIII Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” w Koszalinie w czerwcu poprzedzą integracyjne warsztaty fotograficzne, realizowane wspólnie z Bałtycką Szkołą Fotografii w Koszalinie pod wspólnym hasłem „Pasja i Miłość”.
Ten temat jako wiodący wszystkich działań festiwalowych będzie zachęcał uczestników do otwartej dyskusji na temat tabu, jakim jest wciąż sfera uczuć i seksualności osób niepełnosprawnych.
Więcej na stronie www.integracjatyija.pl

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również