Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego zaprasza do wzięcia udziału w V edycji konferencji pt. "Pełno(s)prawny student" poświęconej zagadnieniom związanym z procesem kształcenia osób niepełnosprawnych na poziomie szkolnictwa wyższego.
Zaplanowana jest dyskusja na temat praktycznych konsekwencji zmian Ustawy prawo o szkolnictwie wyższym, wchodzących życie w dniu 1 października, udziału w prezentacji innowacyjnych projektów, realizowanych w różnych uczelniach w kraju i na świecie oraz analizy sposobów dostosowania procesu dydaktycznego w szczególnie trudnych przypadkach. Konferencja odbędzie się 15 listopada 2011 r. w Krakowie, w sali Auditorium Maximum, (ul. Krupnicza 33).
Podpisane formularze zgłoszeniowe (pobierz) należy przesłać do 30 lipca 2011 r. (decyduje kolejność zgłoszeń)
faksem na numer: 12 629-85-15 lub
e-mailem: Agata.Szal@firr.org.pl, Kinga.Majchrzak@firr.org.pl.
Każdy zarejestrowany uczestnik konferencji otrzyma e-mailowe potwierdzenie rejestracji zawierające informacje na temat szczegółowego programu konferencji, miejsca obrad itp.
Kurs kreowania wizerunku
FIRR zaprasza w dniach 25-29 lipca do swojej siedziby przy ul. Wybickiego 3a w Krakowie osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności ze wskazaniem na wzrok na zajęcia z wizażu. Kurs obejmuje 30 godzin zajęć. Dla osób spoza Krakowa na czas udziału w zajęciach możliwe jest zakwaterowanie w Krakowie. Fundacja zapewnia także całodzienne wyżywienie i wsparcie asystenta.
Więcej informacji udziela Anna Gałecka tel. 12.629 85 14, kom. 663-883-337
e-mail: szkolenia@firr.org.pl
Zajęcia z samoobrony
Kolejna oferta Fundacji dla osób niewidomych i słabowidzących to kurs samoobrony z wykorzystaniem elementów wschodnich sztuk walki. Odbędzie się on w dniach 22 sierpnia – 2 września 2011 w Krakowie, w Akademii Tradycyjnego Wing Chun Kung Fu „Biały Smok”, przy ul. Stradomskiej 11.
Kurs obejmuje 40 godzin zajęć (od poniedziałku do piątku, zajęcia są dwa razy dziennie, rano i po południu).
Kurs przeznaczony jest dla osób z terenu całej Polski – na czas udziału w nim możliwe jest uzyskanie zakwaterowania w Krakowie. Fundacja zapewnia również całodzienne wyżywienie oraz wsparcie asystentów ds. osób niepełnosprawnych (np. przy dotarciu z dworca PKP do hotelu czy do siedziby Fundacji).
Warunkiem udziału w kursie jest posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności ze wskazaniem na wzrok oraz zgody lekarza, dopuszczającej do udziału w zajęciach.
Wszelkie informacje można uzyskać w siedzibie Fundacji, pod numerem telefonu 12 629 85 14 (prosić Anię Gałecką, kom. 663-883-337) lub e-mailem: szkolenia@firr.org.pl
Zajęcia są realizowane w ramach placówki wsparcia i rozwoju osobistego osób niepełnosprawnych, współfinansowanej ze środków PFRON.