II Dzień Górski zorganizowany przez ŚDS w Pewli Wielkiej

9 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Świnnej na Żywiecczyźnie odbył się 2 Dzień Górski, czyli impreza podsumowująca wycieczki w terenie górskim oraz zajęcia, które odbywały się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej. Uczestnicy i pracownicy ośrodka są członkami oraz sympatykami Klubu Górskiego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego o/Bielsko-Biała „Razem przez świat”.

Podczas imprezy wysłuchaliśmy następujących wystąpień:
1.Piotr Dziki (Żywiecki Park Krajobrazowy) – w prelekcji „Łąki kwiatami malowane” przedstawił zalety tworzenia zielonych przestrzeni, w których rosną różne gatunki roślin
2,Michał Juraszek (Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe) – w prelekcji „Bezpieczeństwom w górach” omówił podstawowe zasady, którymi należy się kierować podczas wycieczek górskich
3.Szymon Baron (Polskie Towarzystwo Tatrzańskie o/Bielsko-Biała) w prelekcji „W drodze po Koronę Europy” opowiedział o projekcie, który realizuje, czyli o zdobywaniu najwyższych szczytów wszystkich krajów europejskich.

Członkowie oraz sympatycy Klubu Górskiego PTT „Razem przez świat” otrzymali odznaki górskie za 2023 rok „Beskidy wokół Kotliny Żywieckiej” oraz pamiątkowe dyplomy. Wysłuchaliśmy także piosenek skomponowanych oraz wykonanych przez Zespół „Na grani” (gościnnie na gitarze Emilka), złożonego z uczestników oraz opiekunów ŚDS w Pewli Wielkiej. Gratulujemy wszystkim turystom uczestnictwa w wycieczkach oraz wykonywania prac związanych z tematyką górską na zajęciach w pracowniach ośrodka.

Impreza była bardzo udana i przebiegła w świetnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim prelegentom, oraz pani Angelice Piecuch-Woźniak (kierownik biura Żywieckiego Parku Krajobrazowego) za obecność na imprezie oraz pracownikom ŚDS w Pewli Wielkiej za organizację zajęć związanych z tematyka górską i przygotowanie 2 Dnia Górskiego.

Robert Słonka / ŚDS w Pewli Wielkiej, fot. mat. prasowy

Data publikacji: 15.11.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również