Konkurs na esej dla użytkowników brajla

Europejska Unia Niewidomych wspólnie z firmami Onkyo Corporation i The Braille Mainchi zapraszają do udziału w szóstej edycji konkursu na esej. Konkurs ma na celu promocję posługiwania się brajlem jako kluczowym narzędziem umożliwiającym osobom niewidomym dostęp do informacji i społecznej integracji.

Ogólnym tematem tegorocznego konkursu jest rola pisma brajla w promowaniu uczestnictwa osób z dysfunkcją wzroku w życiu politycznym, ekonomicznym, kulturalnym, społecznym oraz rodzinnym. Brajl w epoce technologii, korzystanie z brajla w każdym wieku, brajl i głosowanie – to tylko kilka przykładów, w jaki sposób można ten temat ująć. Zachęcamy autorów do nadania mu własnej interpretacji.

Uczestnikami konkursu mogą być wszyscy użytkownicy brajla mieszkający w Europie bez względu na wiek.

Esej nie może przekroczyć 1000 słów (plus 10 proc. tolerancji). Każdy uczestnik może przedłożyć tylko jeden esej, który powinien być napisany w języku angielskim bądź polskim. Do tekstu należy dołączyć następujące dane: imię i nazwisko, wiek, kraj, liczbę słów.

Prace należy przesyłać na adres: jjancewicz@pzn.org.pl do dnia 30 kwietnia br. Komisja konkursowa wybierze najlepsze spośród nadesłanych i przedłoży je do Europejskiej Unii Niewidomych.

Wzięcie udziału w konkursie oznacza, że:
· Autorzy przenoszą na wyłączność wszystkie prawa na Europejską Unię Niewidomych, włączając prawa autorskie, a Europejska Unia Niewidomych może przenieść bądź licencjonować te prawa.
· Autorzy zezwolą Europejskiej Unii Niewidomych na użycie ich imion i nazwisk oraz fragmentów esejów w reklamie zależnie od potrzeb Europejskiej Unii Niewidomych.
· Jako właściciel praw autorskich Europejska Unia Niewidomych może wydać zezwolenie autorom oraz organizacjom krajowym na wykorzystanie eseju, jeśli uzna to za stosowne.
· Zwycięzcy konkursy dostarczą Europejskiej Unii Niewidomych swoje zdjęcia oraz upoważnią do reprodukowania, adaptowania, edycji i publikacji ich w mediach, włączając Internet i druk.

Nagrody:
· Pierwsza nagroda – najlepsza nagroda Otsuki 2000 USD
· Nagroda za doskonałą pracę (kategoria senior) – 1000 USD
· Nagroda za doskonałą pracę (kategoria junior) 1000 USD
· Dwie nagrody za świetną pracę (kategoria senior) 500 USD
· Dwie nagrody za świetną pracę (kategoria junior) 500 USD.
Prezes Polskiego Związku Niewidomych powoła komisję konkursową, która wyłoni najlepsze prace. Zostaną one przesłane do paryskiego biura Europejskiej Unii Niewidomych.

Oprac. JaWa

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również