Nowa seria wyjątkowych książeczek

„Przygody Rysia i Krzysia” to seria książeczek o dwóch braciach, którzy wspólnie przeżywają dziecięce przygody i pokonują codzienne wyzwania. Odkrywają oni przed czytelnikami świat widziany z perspektywy chłopca poruszającego się na wózku i wspierającego go brata. W lekki i naturalny sposób pokazują najmłodszym czytelnikom codzienność osób z niepełnosprawnością po to, aby spotkanie na żywo, wspólna zabawa, ale też wsparcie były czymś całkowicie naturalnym. 

Dzięki postaci Rysia i innych bohaterów, których bracia spotykają na co dzień, dzieci uczą się, że obecność osób poruszających się na wózkach, o kulach, niewidomych czy z innymi dysfunkcjami nie jest niczym niezwykłym.

Książeczki skierowane są do dzieci w wieku 3-6 lat. Ciekawe ilustracje, wesołe historie, a na końcu krótkie zadania i łamigłówki dla najmłodszych, gwarantują zajmującą lekturę i dobrą zabawę.

Książeczka pt. „Przyjaciel Pirat” jest pierwszą z serii i przybliża dzieciom temat psów terapeutycznych i asystujących, ich rolę, umiejętności i zakres, w jakim mogą wspierać osoby poruszające się na wózku.

Projekt został objęty patronatem honorowym prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, a pierwsza książeczka dofinansowana przez Miasto Gdynię, dzięki czemu, aż 200 jej egzemplarzy trafi do gdyńskich bibliotek, przedszkoli, żłobków i innych tego typu placówek. Wydawcą książeczki jest Fundacja Podróże bez Granic.

Więcej informacji i same książeczki dostępne są na stronie: http://rysikrzys.pl/#start oraz https://www.facebook.com/RysiKrzys/

O autorach

Napisała: Marta Ostrowska

Gdynianka z wyboru, z wykształcenia filolog angielski, z zawodu specjalista ds. innowacji społecznych, z pasji wolontariuszka działająca na rzecz osób z niepełnosprawnością, a także założycielka Fundacji Podróże bez Granic, obecnie żeglująca mama dwóch chłopców. Poprzez serię o Rysiu i Krzysiu łączy zawodowe i osobiste doświadczenia, i zainteresowania, radość czytania dzieciom, tak bardzo wspierającego ich rozwój, oraz chęć krzewienia pozytywnej integracji już u najmłodszych odbiorców, ale także i ich rodziców.

Ilustracje: Stefan Atroszko
Rysownik i scenarzysta komiksowy, ilustrator. Autor komiksowego profilu fb.com/kilobrudnejmarchwi, gdzie w humorystyczny sposób przedstawia problemy i zagadnienia współczesnej zdrowej diety.

Więcej jego rysunków można obejrzeć na stronie behance.net/steveatroszko lub fb.com/steve.atroszko.

pr/

Data publikacji: 23.07.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również