Przerwa w komunikacji

Przerwa w komunikacji

Trudno wyobrazić sobie choćby dzień bez kontaktu z bliskimi czy znajomymi. Jak przeżyć jeden dzień gdy nikt nie może nam nic powiedzieć, napisać, wyjaśnić? Jeśli zrozumiemy takie problemy w komunikacji wtedy zrozumiemy istotę autyzmu. Największym wyzwaniem dla osób dotkniętym autyzmem są właśnie problemy w komunikacji z otoczeniem.

Już 1 listopada każdy będzie mógł przekonać się jak to jest gdy świat nie ma z nami kontaktu, a my nie mamy kontaktu ze światem. Właśnie wtedy na portalach społecznościowych takich jak facebook czy twitter zapadnie „Przerwa w Komunikacji” (Communication Shutdown). W Polsce do akcji dołączyli m.in. Magdalena Różczka, Krzysztof Stelmaszyk, Mateusz Damięcki, Pascal Brodnicki, Magdalena Górska, Majka Jeżowska, Marcin Kwaśny, Artur Barciś, Anna Samusionek oraz Teatr Muzyczny ROMA.

shutdown

Celem kampanii Przerwa w Komunikacji jest zbieranie środków dla organizacji działających na rzecz autyzmu w ponad 40 krajach na świecie, a także szerzenie świadomości społecznej na temat autyzmu i problemów związanych z komunikacją, jakich doświadczają osoby z tym zaburzeniem.
Każdy kto do 30 października przystąpi do globalnej kampanii Przerwa w Komunikacji podczas 24 godzin nieobecności w serwisach społecznościowych będzie mógł doświadczyć jak to jest być odciętym od świata, niezrozumianym, odsuniętym od innych. Kontakty z innymi stanowią ogromne wyzwanie i są jedną z największych barier z jakimi spotykają się osoby z autyzmem. Przedsięwzięcie ma uświadomić ludziom jak to jest nie móc się komunikować. Organizatorzy akcji chcą przekonać 4,5 miliarda użytkowników mediów społecznych do zamknięcia na jeden dzień swoich profili.
Fundacja SYNAPSIS jest jedyną polską organizacją zaproszoną do udziału w kampanii i koordynuje działania kampanii w Polsce oraz jest beneficjentem dotacji wniesionych przez Polaków.
Aby wziąć udział w akcji należy przekazać minimum 5 dolarów darowizny za pośrednictwem strony internetowej kampanii www.communicationshutdown.org, co upoważnia do pobrania specjalnego oprogramowania o nazwie CHAPP (charity application), które spowoduje, że 1 listopada zamiast zdjęcia w profilu pojawi się ikona akcji, informująca osoby wchodzące na ich profil, iż tego dnia nie korzystają oni z portali społecznościowych z uwagi na udział w kampanii Communication Shutdown. Dotacje polskich internautów zostaną przekazane Fundacji SYNAPSIS na rzecz pomocy dzieciom i dorosłym dotkniętych autyzmem oraz ich rodzinom.
Na stronie akcji pojawi się także układanka utworzona ze zdjęć osób wspierających kampanię na całym świecie, a wśród nich zdjęcia zaangażowanych w akcję znanych osób – zdjęcia zostaną pobrane z ich zdjęć profilowych na portalach społecznościowych.
W Polsce działa około 250 serwisów społecznościowych, które gromadzą 16 milionów użytkowników. Na świecie ponad 2/3 populacji kontaktuje się za pośrednictwem takich portali jak Facebook czy Twitter. Rosnąca rola mediów społecznościowych czyni kampanię Przerwa w Komunikacji eksperymentem społecznym, który pozwoli zbadać nawyki związane z użytkowaniem portali społecznościowych.
Aby uzyskać więcej informacji na temat kampanii proszę kontaktować się z Łukaszem Kościuczukiem z Fundacji SYNAPSIS, tel. 790 494 226, e-mail: l.kosciuczuk@synapsis.waw.pl .

Pobierz

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również