Słoneczko, jak order

Słoneczko, jak order

- Spotykamy się po raz dwudziesty na wystawie i aukcji prac plastycznych naszych podopiecznych. Jest to wiec nasz kolejny jubileusz, ogromny sukces i ogromna radość – powiedziała Cecylia Chrząścik, prezes krakowskiego Stowarzyszenia „Bądźcie z nami".

– Poziom tych prac jest z roku na rok coraz wyższy. A dzieje się tak dzięki Państwu – podkreśliła pani prezes. – Dochód bowiem z wystawy i aukcji przeznaczamy na materiały plastyczne dla ośrodków i szkół specjalnych biorących udział w imprezie*. Dziękuję, że Państwo są z nami.

2 marca w sali bankietowej gościnnego hotelu Novotel City West w Krakowie, którą zamieniono w galerię sztuki przyjaciele Stowarzyszenia spotkali się na licytacji wystawianych prac plastycznych autorstwa podopiecznych Stowarzyszenia, które kilka dnia wcześniej świętowało tamże swoje 25-lecie

Patronat nad imprezą objął Józef Krzyworzeka, starosta Powiatu Krakowskiego, obecni byli znamienici goście, a wśród nich poseł RP Józef Lassota. Gościnnie – jak zawsze z wielką klasą – z gitarzystą Jackiem Królikiem – wystąpił znany krakowski bard Andrzej Sikorowski. Przypomniał swoje starsze – powszechnie znane i nowsze piękne ballady, wprowadzając poetycki, nastrojowy klimat Krakowa, jego uliczek i ludzi. Taki niepowtarzalny, jedyny i niemożliwy do zastąpienia niczym i nigdzie…
20 lat temu, pierwszą wystawę i aukcję prac plastycznych również otwierał swoim występem Andrzej Sikorowski. Ot, tak pięknie historia zatoczyła koło…

Jak zwykle aukcję poprowadzili niezastąpieni i błyskotliwi aktorzy Piwnicy pod Baranami Rafał Jędrzejczyk i Leszek Wójtowicz.
Obaj prowadzący są wieloletnimi przyjaciółmi Stowarzyszenia i zawsze dają z siebie bardzo dużo, by ciekawie, a przede wszystkim efektywnie przeprowadzić licytację. I tym razem udało się to zrobić szybko i z powodzeniem.

Wzięła w niej również udział Wioletta Krzemień-Banott, dyrektor Novotelu, którą Stowarzyszenie uhonorowało swoją odznaką, tj. Złotym Słoneczkiem, za wsparcie działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

– Ilekroć zbliża się aukcja i przypinam sobie to słoneczko – symbol „Bądźcie z nami”, to czuję się tak, jakby mi przypięto order – powiedział wyraźnie wzruszony Leszek Wójtowicz. – A dzisiaj będziemy dbali z Rafałem, by było mnóstwo pieniędzy i by był uśmiech i pogodna atmosfera.
I rzeczywiście była! Pełna afirmacji i empatii. Podziękowali za nią także obecni na aukcji podopieczni, wśród których byli autorzy wystawionych prac.

Zobacz galerię…

Zespół „NS”

* Więcej na stronie Stowarzyszenia: www.spn.krakow.pl
Data publikacji: 08.03.2017 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również