Warszawa dla mojej Mamy

Warszawa dla mojej Mamy

Książeczka ta to kolejne dzieło Fundacji „Otwórz Oczy". Opisuje ona trasy spacerów po Warszawie, które mogą być pokonywane wspólnie z dziećmi przez osobę nawet z dużymi problemami w poruszaniu się i ma wyzwalać w dzieciach kreatywność i aktywność. To przepis na to, aby mama razem dzieckiem - czytając i bawiąc się zwiedzała miasto według wskazówek zawartych w „pomocniku spacerowym".

Ze strony projektu można też ściągnąć zabawy i kolorowanki zaproponowane w przewodniku – może to być źródło inspiracji do dalszej eksploracji miasta.

W ramach „Warszawy…” fundacja dokonała też reedycji książeczek z serii „Moja mama…”, które w sposób prosty i czytelny oswajają dzieci z niepełnosprawością rodziców. Książeczki, wysoko ocenione przez odbiorców, są narzędziem ułatwiającym rozmawianie z dziećmi o niepełnosprawności. Wskazują też na wartość rodzinną, osobistą i społeczną rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością.

Strona poświęcona projektowi znajduje sie pod adresem: www.warszawadlamamy.otworzoczy.pl

W ten sposób w ramach projektu powstaje unikalny pakiet 4 książeczek. 500 takich pakietów trafi do bibliotek publicznych, szkól i świetlic oraz organizacji pozarządowych z terenu Mazowsza.

Formularz zamówienia bezpłatnych książeczek znajduje się na stronie projektu: http://www.warszawadlamamy.otworzoczy.pl/warszawa-zamowienie.html

Projekt „Warszawa dla mojej mamy” dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Wersja elektroniczna książeczki pobierz

Info: Fundacja Otwórz Oczy

 

Normal 0 21

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również