Dziecięca Orkiestra Onkologiczna

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna

W Chorzowie 7 grudnia br. będzie miał miejsce niezwykły koncert. Najważniejszym bohaterem wieczoru  będzie Dziecięca Orkiestra Onkologiczna. To mali podopieczni śląskich ośrodków onkologicznych - ale bez kroplówek, lekarze i pielęgniarki bez szpitalnych fartuchów, rodzice z uśmiechem na twarzach, a wszyscy z bardzo egzotycznymi instrumentami perkusyjnymi w rękach.

Orkiestra tworzy się i koncertuje raz w roku!

Dyrektorem artystycznym projektu jest prof. PIotr Sutt.
koncert poprowadzi: Miroslaw Neinert

Fundacja ISKIERKA wydała już trzy profesjonalne płyty Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej: PODRÓŻE DO KRAINY FANTAZJI, 2006 (z Arturem Rojkiem i Dorotą Pomykałą) MOC MARZEŃ, 2009 (z Natalią Kukulską, Miką Urbaniak, Me Myself And I oraz PASJA ŻYCIA, 2012 (z Renatą Przemyk, Arturem Andrusem, zespołem Raz Dwa Trzy i Javierem Nanadayapa – znakomitym marimbafonistą z Meksyku). Gościła z utworem „Monkey Song” na kultowej Liście Przebojów radiowej „Trójki”, a płyta PASJA ŻYCIA ukazała się pod patronatem medialnym programu 3 Polskiego Radia.

Karo Glazer, Konopians, Hevelius Brass

Na tegorocznym koncercie wystąpi znakomita wokalistka jazzowa Karo Glazer (karoglazer.com) zespół grający old school reggae Konopians (www.konopians.pl) i gdański kwintet instrumentów dętych blaszanych Hevelius Brass (www.heveliusbrass.pl) – to artyści, których zaprosiliśmy w tym roku do naszej muzycznej przygody. Łączymy, odkrywamy nową jakość w różnorodności spotkania na jednej scenie małych i dużych, profesjonalistów i amatorów, których na ten jeden wyjątkowy wieczór połączy PASJA ŻYCIA!

Chór profesorów

Ich kompozycje aranżowane są i wykonywane wspólnie z orkiestrą oraz … chórem wybranej grupy zawodowej lub społecznej. W minionym roku był to Chór dziennikarzy i Chór policyjny. Tym razem dzieci „śpiewająco” wspierali ich będą PROFESOROWIE – znakomite osobistości z różnych dziedzin (m.in. prof. Jerzy Buzek czy J.M. Rektorzy najważniejszych uczelni wyższych regionu).

Będą też utwory z repertuaru muzyki klasycznej – wszystko w profesjonalnej aranżacji i wykonane wraz z orkiestrą, wspieraną przez znakomitych muzyków: Benedykta Odyę i Michała Kuzimskiego.

Fundacja zaprezentuje działania zrealizowane w 2013 roku oraz wręczy Statuetki „Przyjaciół Fundacji ISKIERKA”.

Gośćmi specjalnymi będą w tym roku m.in. hrabia Guillaume de Louvencourt-Poniatowski i Szymon Majewski – przyjaciele fundacji.

Projekt Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej pomaga podopiecznym fundacji po dziecięcemu, czyli poprzez włączenie się we wspólną zabawę i zamianę ról. Zaciera granice i podziały.

więcej na: www.fundacjaiskierka.pl

BILETY w cenie 80, 50 i 25 zł do nabycia w kasach Teatru Rozrywki w Chorzowie
Rezerwacja telefoniczna: kasa biletowa – nr tel. (32) 346 19 34

Biuro obsługi widza – czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.
nr tel. (32) 346 19 31, 32, 33

lub za pośrednictwem internetu:
adres e-mail: bow@teatr-rozrywki.pl

lub: www.ticketportal.pl/search2.asp

Data publikacji: 25.11.2013 r.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również