Festiwal Black or White przypomni o diagnostyce nowotworów

Edukacja, promocja zdrowia i wsparcie w jak najszybszym rozpoznawaniu nowotworów neuroendokrynnych to główne cele odbywającego się już po raz ósmy festiwalu Black or White. W tegorocznej edycji nie zabraknie znanych i lubianych artystów polskiej sceny muzycznej, a dochód z koncertu zostanie przeznaczony na poprawę diagnostyki tego typu schorzeń. Pod hasłem „Perły muzyki filmowej” 8 czerwca w klubie Studio w Krakowie wystąpią m.in. Kabaret Hrabi, Artur Andrus i Grzegorz Turnau.

Dobrze znany krakowianom festiwal Black or White już od 8 lat promuje wiedzę na temat nowotworów neuroendokrynnych. Temat wciąż wymaga przypomnienia, zwłaszcza że brak charakterystycznych objawów tej choroby przekłada się na przedłużającą się diagnostykę, która często zajmuje od 3 do 7 lat. To sprawia, że zanim pacjenci dotknięci tym schorzeniem usłyszą właściwe rozpoznanie, szukają pomocy u niewłaściwych specjalistów.

Tymczasem nowotwór postępuje. Dlatego tak ważne jest uświadamianie wiedzy na temat tej choroby, by ułatwić jej identyfikację na wczesnym etapie rozwoju. Pomocą w tym zakresie zajmuje się Fundacja Pro Endocrinologia Kliniki Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, organizator festiwalu.

Doroczne muzyczne spotkania stały się już tradycją, a przede wszystkim pretekstem do rozmowy o tych nieoczywistych nowotworach i okazją do wsparcia działań fundacji Pro Endocrinologia, która zajmuje się diagnostyką i wparciem w leczeniu.

Koncert pod hasłem „Perły muzyki filmowej” odbędzie się 8 czerwca w klubie Studio przy ul. Budryka 4. Wydarzenie poprowadzi Ewa Drzyzga.
Wystąpią:
• Kabaret Hrabi
• Artur Andrus
• Grzegorz Turnau
• Prisca Agbo
• Igor Herbut
• Monika Urlik
• Marcin Jajkiewicz
• Malwina Kusior
• Wojciech Myrczek
• Zespół Wokalny Colour Voices
• Orkiestra Festiwalowa OF BOW pod dyrekcją Karola Pyki

Temat tegorocznego koncertu pozwoli nam przypomnieć przeboje muzyki filmowej. Usłyszymy solistów i duety, a wszystko to uświetni festiwalowa Orkiestra.

– Podczas festiwalu nawiązujemy do różnorodności, jaką prezentują te nowotwory, dlatego program wydarzenia jest zawsze bardzo urozmaicony i zróżnicowany, aby każdy mógł się z nami dobrze bawić i czuł się częścią tego wydarzenia. Ponieważ „muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów”, całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany Fundacji Pro Endocrinologia Kliniki Endokrynologii SU w Krakowie, celem poprawy diagnostyki i leczenia pacjentów onkologicznych pozostających pod opieką kliniki – mówią organizatorzy Black or White.

Dodatkowe informacje na temat festiwalu znajdują się na stronie wydarzenia na Facebooku. Bilety na koncert są dostępne na www.ticketclub.pl.

Info: krakow.pl

Data publikacji: 31.05.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również