Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty

Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty

Ruszyła 10. edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, ogólnopolskiego festiwalu dla utalentowanych wokalistów z niepełnosprawnościami.

Z ich grona – podczas półfinałów – jury wyłoni najlepszych, którzy zaśpiewają na krakowskim Rynku w towarzystwie gwiazd polskiej piosenki, m.in.: Ani Rusowicz, Meli Koteluk, Marka Piekarczyka i Mietka Szcześniaka.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej (10-16 lat) oraz młodzieży
i dorosłych (powyżej 16. roku życia). Ze wszystkich osób, które do 14 marca 2014 r. nadeślą zgłoszenie oraz nagraną przez siebie na płytę DVD lub kasetę VHS, dowolną polską piosenkę, jury wybierze 32 szczęśliwców, którzy wystąpią w koncercie półfinałowym w warszawskich Łazienkach. 12 osób, które zaprezentują się najlepiej, otrzyma zaproszenie na warsztaty wokalne do Krakowa, a potem, na Rynku Głównym, walczyć będą o cenne nagrody. Przebieg festiwalowych zmagań relacjonować będzie telewizyjna „Dwójka”.

Jak co roku, najlepsi wokaliści z niepełnosprawnościami otrzymają Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia finansowe przeznaczone na dalszy rozwój talentu.

Tegoroczna edycja Festiwalu jest wyjątkowa, bo jubileuszowa. Zaczarowana piosenka niesie radość i przełamuje bariery już od 10 lat. Dzień po Finale odbędzie się Koncert Jubileuszowy, podczas którego spotkamy się z gwiazdami i laureatami poprzednich edycji projektu.

Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Telewizji Polskiej SA, realizowane przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury. Opiekunem artystycznym Festiwalu jest Irena Santor.

Na zgłoszenia czekamy do 14 marca 2014 r. pod adresem:

Festiwal Zaczarowanej Piosenki

Telewizja Polska SA

ul. J. P. Woronicza 17

00-999 Warszawa

Kontakt:

Marta Kądziela (22) 547 87 91; email: biuro.festiwalowe@zaczarowana.pl

Wszystkie informacje: www.zaczarowana.pl

Data publikacji: 14.01.2014 r.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również