Jedyny taki konkurs w Polsce

W niedzielę 8 października o godz. 16.30 w Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej będzie miał miejsce finał jedynego i niepowtarzalnego w skali całego kraju konkursu. Finaliści IV Ogólnopolskiego Przeglądu Wokalnych Talentów „Muzyka – Wyobraźnia – Ciemność” zaśpiewają w całkowitym mroku, uzbrojeni jedynie w swój głos.

To niecodzienne wydarzenie kulturalne zostało zainicjowane i wykreowane przez Zarząd Fundacji „Wygrajmy Razem” i jest realizowane wspólnie z Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej oraz w partnerstwie z dąbrowskim Warsztatem Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca”.

W ubiegłym miesiącu odbył się półfinał przeglądu, w którym uczestników oceniali wybitni przedstawiciele artystycznego środowiska osób niewidomych. Teraz szóstka, która zakwalifikowała się do finału konkurować będzie o nagrody finansowe, których pula wynosi 5300 zł.

Młodych wokalistów oceni trójka jurorów: krakowski artysta z „Piwnicy pod Baranami” Jacek Wójcicki (przewodniczący), jak również wokaliści współpracujący z Fundacją „Wygrajmy Razem” Iwona Zięba z Krakowa i Michał Ziomek z Olkusza.

Gościem specjalnymi wydarzenia, który zaśpiewa dla publiczności w trakcie obrad jury będzie wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Anna Wereszczyńska.

Imprezę poprowadzi dziennikarka Radia Katowice, Beata Tomanek wraz z prezesem Fundacji „Wygrajmy Razem”, Łukaszem Baruchem.

Przegląd Wokalnych Talentów „Muzyka – Wyobraźnia – Ciemność” jest współfinansowany ze środków Gminy Dąbrowa Górnicza i ze środków PFRON oraz wsparty finansowo przez firmę SARPI Dąbrowa Górnicza Sp. z o.o. Patronat honorowy nad imprezą roztoczył prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak, a magazyn i portal www „Nasze Sprawy” został patronem medialnym wydarzenia.

W trakcie koncertu finałowego IV Przeglądu MWC zostanie przeprowadzona dobrowolna zbiórka publiczna na cele statutowe Fundacji „Wygrajmy Razem” numer: 2023/1974/OR.

pr/, fot archiwum Fundacji „Wygrajmy Razem”

Data publikacji: 03.10.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również