Nadchodzi trzecia edycja Orlen Paralympic Run

Już w najbliższą niedzielę 8 października 2023 roku na terenie parku Kępa Potocka w Warszawie odbędzie się 3. Orlen Paralympic Run. To nie tylko bieg, to idea! Co roku spotykamy się po to, aby udowodnić, że sport to siła integracji. Formuła przedsięwzięcia Polskiego Komitetu Paralimpijskiego zakłada, że udział w wydarzeniu ma być dostępny dla każdego bez względu na jego stopień sprawności.

Celem projektu jest pokazanie, że każda osoba, sprawna lub z niepełnosprawnością może być aktywna fizycznie. Mając na uwadze, że wydarzenie skierowane jest absolutnie do wszystkich, organizatorzy przewidzieli bieg na dwóch dystansach: 1 km (start o godz. 11.00) i 5 km (start o godz. 12.30) – dystans można przebiec, przejść lub przejechać na wózku. W tegorocznym biegu weźmie udział 500 osób.

Pragniemy zwrócić uwagę, że sport powinien być integralną częścią życia każdego człowieka. Przekonują do tego ambasadorzy biegu: tegoroczni brązowi medaliści Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata – Aleksander Kossakowski wraz ze swoim przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim, jedna z najbardziej utytułowanych polskich paralimpijskich pływaczek – Joanna Mendak, attaché prasowy polskiej reprezentacji paralimpijskiej –  Michał Pol czy utytułowany biegacz długodystansowy – Dariusz Nożyński.

– Postanowiliśmy wspólnie zorganizować imprezę biegową, która będzie absolutnie dla wszystkich. Dystanse są niewielkie, ale tu chodzi o to, żeby rozpocząć przygodę ze sportem, żeby rozpocząć przygodę z aktywnością. Wyjść z domu, przyjść i zmierzyć się z dystansem tysiąca i pięciu tysięcy metrów. Z nami biegać może każdy!  –  tymi słowami zeszłoroczną edycję biegu promował prezes Polskiego Komitetu Paralimpijskiego Łukasz Szeliga.

Zapisy do tegorocznej edycji biegu zakończyły się zaledwie dwa dni po jej rozpoczęciu, co stanowi rekordowy wynik i potwierdzenie rosnącego zainteresowania naszym wydarzeniem. To ogromna duma dla naszej społeczności, że tak wielu entuzjastów sportu i integracji dołączyło do tegorocznego biegu. Skłania nas to do rozważenia rozszerzenia tego formatu w kolejnych latach.

Sponsorem Tytularnym wydarzenia jest ORLEN.

Patronat honorowy nad biegiem objął burmistrz dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy Paweł Michalec.

Patronem wydarzenia jest RK Athletics – klub Roberta Korzeniowskiego.

Patronami medialnymi są Polskie Radio, TVP Sport i portal magazynbieganie.pl.

Info: PKPar

Data publikacji: 03.10.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również