Koncert „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko”

Koncert „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko"

Fundacja na Rzecz Promowania Aktywności Osób Niepełnosprawnych Wygrajmy Razem wraz z dyrekcją Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej zapraszają wszystkich serdecznie na uroczysty koncert promujący działalność artystyczną osób o różnym stopniu niepełnosprawności.

Koncert jest inicjatywą powstałą cztery lata temu, na bazie doświadczeń w pracy z osobami niepełnosprawnymi z terenu całego kraju. Celem wydarzenia jest promocja twórczości i wsparcie w rozwoju artystycznym osób w każdym wieku. Wszystkim wokalistom podczas koncertu towarzyszyć będzie Miejska Orkiestra Dęta  Dąbrowy Górniczej, pod przewodnictwem Ireneusza Dustera.

Termin : 8.12.2013 r. godz. 16.00

Miejsce : Pałac Kultury Zagłębia – Dom Kultury w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach, ul. Chemiczna 2.

Wstęp bezpłatny

Publiczność będzie mieć przyjemność wysłuchania artystów wspieranych przez Fundację Wygrajmy Razem i Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko –  współorganizatora dąbrowskiego koncertu. Większość wykonawców biorących udział w przedsięwzięciu to wokaliści i muzycy, wysoko nagradzani podczas wielu festiwali oraz przeglądów krajowych, m.in.: prestiżowego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie.

Gościnnie, w roli konferansjera wystąpi Maciej Orłoś, dziennikarz telewizyjny i aktor, doskonale znany z wielu programów TVP, min.: Teleexpressu, Wydarzeń TVP1, Nie ma jak Polska. Maciej Orłoś nie jest także osobą z przypadku, od wielu lat jest mocno związany z organizacjami pozarządowymi, w szczególności ze Stowarzyszeniem Wolnego Słowa, którego jest członkiem.

Atrakcji jednak nigdy dość, z tego też względu planowana jest wystawa prac plastycznych, autorstwa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Otwarte Serca z Dąbrowy Górniczej i uczniów dąbrowskiego SOSW dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych im. Zofii  Książek-Bregułowej. Zaproszeni goście będą również mogli, dzięki życzliwości Śląskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, poddać się bezpłatnym badaniom poziomu cukru we krwi. Dodatkowo, Fundacja Wygrajmy Razem przewidziała wspaniałą atrakcję dla publiczności. W myśl słów:  „Śpiewać każdy może” publiczność przejmie rolę wokalistów, wykonując z akompaniamentem orkiestry doskonale znane polskie szlagiery, których teksty będą wyświetlane na ekranie. Wisienką na torcie będzie również… tego organizator nie zdradzi, niech póki co zostanie to słodką tajemnicą.

Niech ta impreza będzie także apelem do wszystkich: mimo licznych wad które mamy w sobie, mimo naszych niedoskonałości dla wielu będących barierą, dla innych wyzwaniem – jesteśmy razem! Cytując niemieckiego pisarza, poetę i dramaturga, Bertolda Brechta: „Tylko z pomocą silnych można dopomóc słabym”. Twórzmy wspaniałe i piękne rzeczy. Mimo wszystko, wygrywamy razem i spełniamy marzenia! Swoje oraz innych!

WR

Data publikacji: 25.11.2013 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również