Markowska, Gawliński i Sojka wystąpią z Zaczarowanymi!

11 stycznia 2010 r. ruszyła VI edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, ogólnopolskiego festiwalu dla osób niepełnosprawnych utalentowanych wokalnie. Najlepsi z nich w czerwcu zaśpiewają na krakowskim Rynku z m.in.: Patrycją Markowską, Robertem Gawlińskim i Stanisławem Sojką!

Festiwal jest nowatorskim przedsięwzięciem, które 6 lat temu rozpoczęło promocję osób niepełnosprawnych na polskim rynku muzycznym. Podstawowym założeniem jest niestosowanie taryfy ulgowej wobec uczestników. Startują w otwartych, kilkuetapowych eliminacjach, gdzie ich warunki wokalne i umiejętności oceniają największe autorytety muzyczne.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej (10-16 lat) oraz w kategorii młodzieży i dorosłych (powyżej 16 roku życia). Ze wszystkich osób, które do 21 marca 2010 r. nadeślą zgłoszenie, oraz nagraną przez siebie na płytę DVD lub kasetę VHS, dowolną polską piosenkę, jury wybierze 30 szczęśliwców, którzy wystąpią w koncercie półfinałowym w warszawskich Łazienkach. 12 osób, które zaprezentują się najlepiej otrzyma zaproszenie na warsztaty wokalne do Krakowa, a potem na Rynku Głównym walczyć będzie o cenne nagrody i Statuetki Zaczarowanego Ptaszka. Jak co roku przebieg zmagań relacjonować będzie telewizyjna Dwójka.

Młodzi ludzie, którzy wystąpili na zaczarowanej scenie w ubiegłych latach przyznają, że konkurs zmienił ich życie. Nie tylko zdobyli „popularność” i są znacznie częściej zapraszani jako wokaliści na różnorodne imprezy, ale przede wszystkim uwierzyli w siebie i z odwagą realizują swoje pasje. Wygrywają nagrody na Festiwalach, na których rywalizują ze sprawną młodzieżą, stają do coraz poważniejszych wyzwań. Ich koledzy, nauczyciele, rodziny dostrzegli drzemiący w nich potencjał.

Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Telewizji Polskiej S.A. i Narodowego Centrum Kultury. Realizowane dzięki środkom PFRON, ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz Fundacji Kronenberga. Patronat nad Festiwalem roztoczył prezydent RP oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych.

Na zgłoszenia czekamy do 21 marca 2010 r. pod adresem: Festiwal Zaczarowanej Piosenki; Telewizja Polska S.A.; ul. J. P. Woronicza 17; 00-999 Warszawa
Wszystkie informacje dostępne są na http://www.zaczarowana.pl oraz pod numerem telefonu 22 5478791

Festiwal Zaczarowanej Piosenki

Kontakt: 22. 547 87 90, 22. 547 87 91; e-mail: biuro.festiwalowe@zaczarowana.pl

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również