Nieprzetarty Szlak przypomina ludziom o dobrych relacjach, mimo pandemii

Fundacja Nieprzetartego Szlaku głośno mówi o tym, jak ważne są relacje. Można w tym tygodniu (25-31 października) zauważyć informacje wyświetlane w lubelskiej komunikacji miejskiej, przyjść na spektakl i nawiązać relacje z aktorami, terapeutami i wolontariuszami. W Nieprzetartym Szlaku umożliwiają nawiązywanie relacji!

Fundacja Nieprzetartego Szlaku zwraca uwagę na to, jak istotne w naszym życiu są relacje. To właśnie dobre relacje czynią nas szczęśliwymi. Udowodniły to trwające 75 lat badania naukowe prowadzone przez Grant’a i Glueck’a na Uniwersytecie Harvarda. Organizatorzy z Fundacji powołując się na badania oraz codzienną praktykę w pracy arteterapeutycznej z osobami z niepełnosprawnościami potwierdzają, że relacje są podstawą ich działań. Relacje są tematem przewodnim 32. cyklu imprez Nieprzetartego Szlaku w roku 2021/2022.

– Ten rok, to rok, w którym szczególnie mówimy o relacjach i je nawiązujemy. Zachęcamy do tego wszystkich. Świat arteterapii i pracy artystycznej z osobami z niepełnosprawnościami opiera się na nawiązaniu dobrej relacji, zaufaniu i współpracy – mówi Agnieszka Wojnarowska-Śmietana z Fundacji Nieprzetartego Szlaku.

Do końca października w lubelskiej komunikacji miejskiej wyświetlana jest na monitorach LCD akcja Nieprzetartego Szlaku zapraszająca do zadbania o relacje. Ze zdjęć nagrodzonych w Konkursie Fotograficznym “Teatr w Obiektywie” Artyści i Uczestnicy Przeglądu Teatralnego SANS “mówią”: Właśnie teraz zadzwoń do kogoś bliskiego i powiedz mu, jak bardzo jest dla Ciebie ważny. Przytul, uściskaj, powiedz dobre słowo. Zadbaj o relacje!

W ramach działań Nieprzetartego Szlaku istnieje przestrzeń do tego, by pogłębiać relacje poprzez współpracę, tworzenie i dobrą zabawę, zarówno dla osób z niepełnosprawnościami, ich instruktorów i wolontariuszy. Dzieje się to podczas imprez, w codziennej pracy w Centrum Nieprzetartego Szlaku czy też podczas wydarzeń w Skrzynickim Ośrodku Teatralnym.

W najbliższy piątek, 29 października można będzie spotkać się na Nieprzetartym Szlaku i nawiązać relacje z uczestnikami ŚDS Akademia Artystyczna. Otwarte jest zaproszenie na spektakl “DOM” Teatru Akademii Artystycznej w reżyserii Michała Stanowskiego. “Dom” to wzruszający spektakl o tym, co w życiu najważniejsze. Zagrany przez aktorów z niepełnosprawnościami dotyka prawd uniwersalnych.

Tym razem spektakl zagrany będzie w celach charytatywnych. Fundacja zbiera fundusze na nowy piec do Ośrodka w Skrzynicach, więc udział w spektaklu będzie cegiełką, by wspólnie rozgrzać Skrzynice. Informacje i opis zbiórki „Dorzuć do pieca! Rozgrzejmy Skrzynice!” https://zrzutka.pl/6mdsyk Zapisy na spektakl przez formularz: https://rb.gy/uewtbj

Zadbajcie o relacje z Nieprzetartym Szlakiem!

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/5Y6x5y46d

Strona www: http://nieprzetartyszlak.eu/

Fanpage: https://www.facebook.com/FundacjaNieprzetartegoSzlaku 

Zobacz galerię…

pr/, fot. Fundacja Nieprzetartego Szlaku

Data publikacji: 26.10.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również