Oprowadzanie w PJM połączone z warsztatem rodzinnym „Kim jest kura a czym jest jajko” w Białymstoku

[ZAPROSZENIE W PJM]
Galeria Arsenał zaprasza osoby z niepełnosprawnością słuchu na oprowadzanie w Polskim Języku Migowym po wystawie współtworzonej przez dzieci „Galeria to kurnik artyści to kury a sztuka to jajka kur” oraz warsztaty rodzinne „Kim jest kura a czym jest jajko?” dla dzieci w wieku 8-12 lat wraz z rodzicem/opiekunem.

Prowadzenie: Agnieszka Kołodziejczak – niesłysząca absolwentka Akademii Sztuk Pięknych (dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Tkaniny i Ubioru 2001 r.), Uniwersytetu Łódzkiego (filozofia 2003 r.), słuchaczka studium fotografii Warszawskiej Szkoły Fotografii, wiceprezes Stowarzyszenia Twórców Niepełnosprawnych „Nasza Galeria”, stypendystka rządu Norwegii w dziedzinie sztuk plastycznych 2003/2004 (Kunsthogskolen w Bergen).

Jej twórczość malarska jest inspirowana kulturą japońską, awangardowym tańcem butoh, osobowością Edie Sedgwick, postaciami kobiet androgynicznych ze świata mody.
Artystka zajmuje się także fotografią. Styl fotografii jest związany silnie z intuicyjnym pojmowaniem twórczego aktu fotograficznego i koncepcją tzw. zen fotografii.

Data: 15.07.2023 (sobota) godz.11:00
Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. A. Mickiewicza 2
Wstęp bezpłatny.
Zapisy przez formularz zgłoszeń: https://forms.gle/d7xxEqoHphbswedi8. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wystawa zaprasza do rozmowy, wybiera świat, gdzie jest miejsce na inność i odrębność. Jest zaproszeniem do rzeczywistości będącej narracją niesłuchanych i nietraktowanych serio (dzieci, kobiet, zwierząt; snów, intuicji, troski, współodczuwania).

Zadaniem dorosłego jest traktowanie twórczości dziecka z powagą i szacunkiem. Ważne jest, aby nie zadawać pytania o to, co przedstawia obraz. Podstawową zasadą zabawy malarskiej jest przyjęcie stanowiska, że dziecko nie maluje po to, by coś przedstawić (jest to perspektywa dorosłego), ale po to, by podjąć spontaniczną zabawę. Głównym zadaniem dorosłego jest natomiast nie przeszkadzać mu w procesie twórczym i nie komentować dzieła. Warsztat jest inspirowany metodą Arno Sterna i tkaninami Małgorzaty Mirgi-Tas.

Dowiedz się więcej o wystawie

Info: Fundacja Kultury baz Barier, grafika: mat.prasowe

Data publikacji: 10.07.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również