Seniorzy zdobyli puchar starosty

Seniorzy zdobyli puchar starosty

Ponad 300 osób z niepełnosprawnościami spotkało się 13 września w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach na XV już Festynie Integracyjnym "Barierom Stop" o Puchar Starosty Poznańskiego.

Podopieczni placówek rehabilitacyjno-terapeutycznych z różnych stron Wielkopolski wzięli udział w zadaniach sprawnościowych, co dostarczyło niezapomnianych wrażeń.

Tegoroczna edycja Festynu przebiegała pod hasłem: “Poznajemy świat – Stany Zjednoczone”. 35 drużyn rywalizowało w konkurencjach: rzut podkową, taneczne rytmy, quiz o USA, faszerowanie indyka, konkurs rysunkowy na temat Stanów Zjednoczonych i amerykański slalom zespołowy.

Wszystkie konkurencje były dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników. Ideą wydarzenia była promocja kultury amerykańskiej wyrażającej się m.in. w idei równego traktowania oraz niedyskryminacji ze względu na płeć, rodzaj niepełnosprawności czy odmienne poglądy.

Zainteresowaniem cieszył się występ Piotra Bugzela, półfinalisty programu “Mam Talent”, który przypomniał utwory Elvisa Presleya. Były też pokazy rock and rolla, futbolu amerykańskiego i wspólna zabawa taneczna.

Na zakończenie każda drużyna otrzymała puchar, dyplom uczestnictwa oraz upominki ufundowane przez Powiat Poznański. Puchar Starosty Poznańskiego trafił do drużyny, która we wszystkich konkurencjach uzyskała najwięcej punktów. Był to Klub Seniora “Promyk” w Dopiewie.

Zobacz galerię…

Tekst i fot. Karolina Kasprzak
Data publikacji: 14.09.2017 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również