Wszystko co najlepsze w rehabilitacji

Wszystko co najlepsze w rehabilitacji

224 wystawców z całego świata weźmie udział w 25 edycji Targów Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji, które odbędą się w Łodzi w dniach 21-23 września w Hali Expo.

Targi REHABILITACJA to najważniejsze tego typu wydarzenie w Polsce i jedno z pięciu wiodących w Europie. Odwiedzający je goście będą mogli między innymi zobaczyć: sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny i profilaktyczny, akcesoria ułatwiające codzienne życie osobom niepełnosprawnym, nowoczesne wyposażenie szpitali, oraz ośrodków i gabinetów SPA.
– Wystawcy dbają o to, by właśnie w Łodzi przedstawić nowatorskie rozwiązania, zarówno w zakresie sprzętu rehabilitacyjnego, badań, medycyny sportowej, jak i rozwiązań technologicznych poprawiających komfort życia pacjentów – mówi Paweł Babij, prezes spółki Interservis organizującej targi.

Wśród ponad 7000 zwiedzających większość to będą specjaliści z różnych dziedzin: lekarze, fizjoterapeuci, dyrektorzy placówek medycznych, przedstawiciele ośrodków odnowy biologicznej i sanatoriów. Wielu z nich weźmie udział w towarzyszących targom konferencjach i seminariach oraz Międzynarodowym Kongresie Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji.

Nowości

Ortezo-proeza iWalk – wykorzystywana podczas leczenia urazów dolnej części nogi, dzięki której pacjent nie musi używać kul ortopedycznych.
Mad.&Care, stoisko nr 61a

Robot do rehabilitacji ręki Fourier M2 – wspomaga rehabilitację pacjentów z neurologicznymi urazami mózgu. Robot „czuje” dotyk pacjenta i pomaga w dokończeniu ruchu.
Bardomed, stanowisko nr 23

Skuter dla osób z niepełnosprawnością ruchową – przeznaczony zarówno dla osób z niedowładem jak i brakiem kończyn dolnych. Specjalnie zaprojektowana rampa pozwala wjechać wózkiem na podest pojazdu.
PPH GM Gryt Michał stoisko nr 107

Elektronarzędzia INDIBA FASCIA – innowacyjna metoda terapeutyczna, łącząca mobilizację tkanek miękkich przy pomocy specjalnie zaprojektowanych elektronarzędzi.
Salveo Medical Devices Sp. z o. o., stoisko nr 54

Egzoszkielet do reedukacji chodu – prowadzący trening mogą regulować poziom wsparcia oferowany przez urządzenie niezależnie dla stawów biodrowych i kolanowych, umożliwiając indywidualny dobór ustawień przy pomocy prostej aplikacji.
Meden Inmed stoisko nr 1

Foteliki dla dzieci niepełnosprawnych – różnego rodzaje foteliki pozwalające na bezpieczny transport najmłodszych z różnymi dysfunkcjami.
ARteam Medyczny, stoisko nr

Terapeutyczny rezonans magnetyczny – pozwala leczyć, a nie tylko diagnozować. Technologia sprzętu oparta jest na działaniu pola magnetycznego służącego do odbudowy utraconych lub uszkodzonych tkanek.
MedTecPol, stoisko nr 50

Pas Disk Dr – przenośny, napełniany powietrzem pas trakcyjny, który chroni kręgosłup przed siłami grawitacji. Zapewnia pacjentom leczenie, dotychczas dostępne tylko szpitalach i klinikach.
Metrum Cryoflex, stoisko nr 32

Łóżka do suchego hydromasażu – nowa generacja urządzeń wyposażona jest w poduszki powietrzne na stopy, oraz automatyczny pomiar wzrostu użytkownika. HasMed stoisko nr 25

Mata stymulacyjna – system przeznaczony do fizykoterapii kręgosłupa i pleców. W połączeniu z terapią ciepłem zapewnia wielowymiarową stymulację pleców i umożliwia zróżnicowane efekty masażu.
Sloen, stoisko o nr 90

Trójwymiarowa analiza kręgosłupa – analiza danych następuje natychmiast po wykonaniu badania. Dzięki pomiarowi możliwa jest dokładna diagnoza ułatwiająca dobór możliwie najlepszej indywidualnej terapii
Mediprofit, stoisko nr 73

Rampa nastawna
Ułatwia pokonywanie schodków, progów, krawężników, gdzie nie ma możliwości zamontowania podjazdu na stałe. Produkt w pełni zautomatyzowany, nie ogranicza przestrzeni dla ruchu pojazdów i pieszych, posiada małe gabaryty, nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia.
Pro-Fund, stoisko nr 127

Motoryzacja dla rehabilitacji

Jednym z wiodących tematów tegorocznej edycji targów będzie mobilność. Swoją ofertę zaprezentują producenci aut oraz firmy adaptujące samochody na potrzeby przewozu osób niepełnosprawnych. Wśród reprezentowanych marek znajdą się między innymi Peugeot, Citroen, Opel i Chevrolet. Będzie można również przetestować trójkołowe skutery hybrydowe, które są projektowane przy udziale osób niepełnosprawnych ruchowo, a zgłaszane podczas targów uwagi będą wykorzystane przez producenta w dalszym procesie konstrukcyjnym.

Warsztaty i seminaria

Targom Rehabilitacja towarzyszyć będzie kilkadziesiąt spotkań, szkoleń i otwartych warsztatów. Ciekawie zapowiadają się miedzy innymi: konferencja poświęcona diagnostyce schorzeń kończyn dolnych i projektowaniu obuwia, warsztaty rehabilitacji sportowej oraz leczenia przezskórną elektrolizą. Specjaliści dzielić się będą także swoją wiedzą dotyczącą pracy z pacjentami po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego, rehabilitacji kręgosłupa i przyszłość rehabilitacji neurologicznej.

Międzynarodowy Kongres Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji
Podczas 9 sesji naukowych swoją wiedzą dzielić się będą światowej sławy naukowcy i praktycy z kraju i zagranicy. Poruszana podczas kilkudziesięciu wykładów tematyka w główniej mierze dotyczyć będzie: metod terapeutycznych stosowanych w skoliozach, perspektyw w leczeniu uzdrowiskowym chorób przewlekłych, neurorehabilitacji chorych z deficytem kończyny górnej, fizjoterapii w sporcie oraz chorobom układów krążenia i oddechowego. Jednym z najważniejszych gości kongresu będzie dr Robert Donatelli, wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Las Vegas, fizjoterapeuta i współpracownik Komitetów Olimpijskich USA, Kanady, Chin, Rumunii i Australii. Autor licznych książek, w tym „Rehabilitacja w sporcie”, która okazała się bestsellerem i nie jest już dostępna w księgarniach. Jednak wydawnictwo planuje dodruk pozycji specjalnie na Targi Rehabilitacja.

Bezpłatne badania
Targi to również szansa by zadbać o swoje zdrowie i skorzystać z porad ekspertów. Wystawcy przygotowali dla odwiedzających szeroką ofertę bezpłatnych badań. Wśród nich: komputerowe badania stóp i kręgosłupa, badanie matą tensometryczną czy mierzenie ciśnienia. Zaplanowano również zabiegi falą uderzeniową, ćwiczenia na platformie dynamometrycznej, zabiegi drenażu limfatycznego, masaże rehabilitacji ortopedycznej czy kinesiotaping. Nie zabraknie też porad profesjonalistów i pokazów ćwiczeń.

Punkt Informacyjny NFZ
W stoisku Narodowego Funduszu zdrowia, odwiedzający dowiedzą się, gdzie będą mogli bezpłatnie korzystać z rehabilitacji po 1. października – to niezwykle ważna wiadomość dla pacjentów – pojawią się nowe, dodatkowe miejsca rehabilitacji. W punkcie informacyjnym będzie też można założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, złożyć wniosek do sanatorium, a także o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Godziny otwarcia targów dla zwiedzających
19.09 (czwartek) 10.00 – 17.00
20.09 (piątek) 10.00 – 17.00
21.09 (sobota) 10.00 – 15:30

Miejsce
Hala EXPO Łódź, al. Politechniki 4
www.rehabilitacja.interservis.pl
pr, fot. archiwum NS
Data publikacji: 14.09.2017 r

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również