XX Gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

Statuetki PFRON dla laureatów konkursu

W Centrum Olimpijskim 21 czerwca odbyła się XX Gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”, organizowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Oprócz nagrodzonych artystów, pracowników i dyrektorów placówek, w uroczystości uczestniczyli m.in.: Zarząd PFRON, zastępca dyrektora Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych p. Małgorzata Wójcik i za­stępca dyrektora Narodowego Centrum Kultury Michał Rydzewski.

– Już po raz 20. spotykamy się podczas gali, aby uhonorować artystów szczególnie wrażliwych. Widzimy to oglądając Państwa prace. Prace  pełne piękna, głębi i wyjątkowej ekspresji. Czuję ogromną dumę, obserwując jak rozwija się wasz talent i jak niezwykle ważną rolę pełni sztuka w waszym życiu. Państwa twórczość jest nie tylko inspirująca dla innych artystów, ale także wpływa na sposób, w jaki społeczeństwo postrzega osoby z niepełnosprawnością – powiedział prezes Zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz podczas gali.

Nagrody i wyróżnienia odebrało 40 artystów z całej Polski. Przyznano je w 5 kategoriach konkursowych: fotografia, malarstwo i witraż, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja oraz rzeźba kameralna i płaskorzeźba. W sumie nadesłano blisko 2000 prac, których tematem przewodnim był „Świat za sto lat”.

Edycja odbywała się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Zobacz galerię…

Info i fot. PFRON

Data publikacji: 26.06.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również