Zaproszenie na koncerty ŚPIEWALNIA oraz UNIVERSEALNIE

1 grudnia o godz. 17.00 w Domu Kultury w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach odbędą się 2 koncerty. Pierwszym wydarzeniem będzie koncert podsumowujący II edycję warsztatów wokalnych ŚPIEWALNIA realizowanych przez Fundację „Wygrajmy Razem” z Dąbrowy Górniczej, wspólnie z dąbrowskim Pałacem Kultury Zagłębia.

W trakcie tej imprezy uczestniczki ŚPIEWALNI zaprezentują piosenki, które przez 3 miesiące ćwiczyły podczas zajęć prowadzonych przez niewidomych trenerów wokalnych: Grzegorza Dowgiałło i Łukasza Barucha.

Tego samego dnia, (tuż po występach wokalistek), odbędzie się drugi koncert, przypominający piękne kompozycje z repertuaru pochodzącej ze Śląska grupy UNIVERSE. W wydarzeniu pod tytułem UNIVERSEALNIE zostaną zaprezentowane takie przeboje jak: „Tacy byliśmy jeszcze wczoraj”, „Mr Lennon”, „Wołanie przez ciszę” itp. Piosenki Mirosława Breguły, w swojej autorskiej aranżacji wykonywać będzie Radosław Bugański i zaproszeni przez niego goście (w tym artyści z Fundacji „Wygrajmy Razem”). Koncert poprowadzą: Karolina Żelichowska i Łukasz Baruch.

Organizatorami muzycznych spotkań są: Fundacja „Wygrajmy Razem”, Pałac Kultury Zagłębia, Fundacja „Godne Życie” i „Aktywne Ząbkowice”. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Dąbrowa Górnicza.

W trakcie imprez zostanie przeprowadzona dobrowolna zbiórka publiczna na cele statutowe Fundacji „Wygrajmy Razem” numer: 2023/4647OR.

Gorąco zapraszamy na muzyczną ucztę!

pr/

Data publikacji: 10.11.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również