4 pierwsze odcinki nowej serii ONKOPORADNIKA i podcasty  – już dostępne!

ONKOPORADNIK to projekt z zakresu wsparcia psychologicznego, skierowany do kilkutysięcznej społeczności opiekunów dzieci z diagnozą choroby nowotworowej. Powstał w okolicznościach pandemii, kiedy dostęp do specjalistów był szczególnie ograniczony. Psycholog Fundacji ISKIERKA Małgorzata Bereza-Stanisławska dzieli się w nich swoją wiedzą i doświadczeniem wieloletniej pracy z rodzicami i dziećmi na oddziałach szpitalnych. Odpowiadając na najczęstsze pytania, podsuwa rozwiązania i tłumaczy w jaki sposób towarzyszyć choremu dziecku na różnych etapach leczenia.

Z pomocą naszych zaprzyjaźnionych realizatorów na początku pandemii wyprodukowaliśmy pierwszą cześć ONKOPORADNIKA, która spotkała się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem ze strony rodziców dzieci onkologicznych. Pojawiły się kolejne pytania i pomysły dotyczące zakresu tematów, które warte są poruszenia w tym obszarze. Dlatego podjęliśmy decyzję o rozwinięciu projektu, jeszcze większym zaangażowaniu rodziców i realizacji kolejnych filmów. Pomysł został pozytywnie zaopiniowany i uzyskaliśmy tym samym dotację w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG, z czego bardzo się cieszymy.

– Od początku tego projektu naszą intencją było stworzenie unikalnej bazy wiedzy łączącej wiedzę ekspercką zawartą w przystępnie i „po ludzku” przedstawionych treściach, z wiedzą praktyczną nabytą w doświadczeniach rodziców. Celem jest też pokazanie różnych trudności, z którymi mierzy się grupa onkorodziców, zaakcentowanie ich potrzeb, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, które często jest skutkiem wielomiesięcznej izolacji związanej z procesem leczenia. To też projekt, który ma zainspirować rodziców do dzielenia się ogromem doświadczeń i rozwiązaniami, które pozwoliły im przetrwać ten czas, tak, by kolejni rodzice mieli szansę stawić czoła sytuacji. Chcieliśmy też wreszcie przełamać postrzeganie choroby tylko jako doświadczenia kryzysowego i traumatycznego i pokazać, jak to doświadczenie wpływa na pobudzenie ogromnych sił i zasobów człowieka – rodzica i jak kryzys może zainicjować zmiany na lepsze – tak ONKOPORADNIK komentuje Małgorzata Bereza – Stanisławska, psycholog Fundacji ISKIERKA.

ONKOPORADNIK II

Są  już dostępne pierwsze 4 odcinki nowej serii (docelowo 12) na kanale YouTube, jak również podcasty na najpopularniejszych platformach streamingowych, takich jak Spotify, Spreaker, Google Podcasts czy Apple Podcast. Dzięki temu można posłuchać odcinków (również z pierwszej serii) o dowolnej porze, czy w warunkach szpitalnych, kiedy oglądanie materiałów filmowych może być utrudnione.

Bardzo się cieszymy, że możemy rozwijać projekt, dzielić się doświadczeniem naszej nastoletniej pracy, odpowiadając tym samym na konkretne potrzeby rodziców, kolejne pytania i tematy, tak bardzo istotne w leczeniu onkologicznym dzieci. Wiedza bowiem oswaja lęk, a czerpanie z doświadczeń innych to cenna pomoc.

Spot promujący drugą serię ONKOPORADNIKA: https://youtu.be/zh-lIVndBvk

4 odcinki nowej serii:
https://fundacjaiskierka.pl/2022/03/onkoporadnik-pierwsze-4-odcinki-nowej-serii/

Podcasty:

https://bit.ly/OnkoSpreaker

 https://bit.ly/OnkoGoogle

https://spoti.fi/3puK4bO

 https://apple.co/36CAYU2

Fundacja ISKIERKA jest polską organizacją pożytku publicznego zajmującą się od 2006 roku budowaniem systemów wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin. Fundacja opiekuje się ponad 700 dziećmi leczącymi się głównie w specjalistycznych ośrodkach w Katowicach, Chorzowie i Zabrzu a także w Rzeszowie. Realizuje projekty ogólnopolskie i prowadzi pomoc finansową dla dzieci leczonych również w innych ośrodkach w kraju i za granicą. www.fundacjaiskierka.pl

Info: Fundacja ISKIERKA

Data publikacji: 31.03.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również