Marek Plura organizuje spotkanie w ramach Tygodnia Świadomości dla Mózgu

Marek Plura organizuje spotkanie w ramach Tygodnia Świadomości dla Mózgu

W środę 16 marca br. w Parlamencie Europejskim z inicjatywy Marka Plury odbędzie się spotkanie posłów do Parlamentu Europejskiego oraz przedstawicieli stowarzyszeń neurologicznych w ramach Tygodnia Świadomości dla Mózgu, będącego częścią dużej, europejskiej kampanii „Together Under the Umbrella".

Członkowie Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Neurologicznych wyszli z inicjatywą zgrupowania zaburzeń neurologicznych pod jednym rozpoznawalnym symbolem. Ma to doprowadzić do wzrostu świadomości jak wiele schorzeń, takich jak migrena, stwardnienie rozsiane, demencja, depresja czy choroba Alzheimera ma swoją przyczynę w dysfunkcjach mózgu. Warto podkreślić, że według statystyk choroby te dotykają nawet jednego na trzech dorosłych Europejczyków.

– W odpowiedzi na tę potrzebę, rozpoczynamy w tym roku kampanię „Together Under the Umbrella” na rzecz podniesienia świadomości występowania zaburzeń neurologicznych – trzeba pokazać wszystkim Europejczykom, jak ważna jest wiedza na temat mózgu, jego możliwości oraz schorzeń, których źródłem są dysfunkcje mózgu – powiedział poseł Marek Plura.

Organizatorzy kampanii zachęcają wszystkich zainteresowanych do zrobienia sobie zdjęcia pod parasolem oraz do opublikowania go w mediach społecznościowych ze znacznikiem #UnderTheUmbrella.

Więcej na temat kampanii na stronie EFNA.

pr
Data publikacji: 11.03.2016

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również