Program „Moje drugie ja” – projekt na rzecz osób z niepełnosprawnością

W ramach rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Śląskie NOWEFIO 2021-2023 grupa nieformalna (terapeuci Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej na Żywiecczyźnie, oraz nauczyciel współpracujący z placówką) wspólnie z patronem (Fundacja Pomocy Potrzebującym pod Patronatem Niepokalanej) w okresie 07.05.2023 – 07.09.2023 realizuje Program „Moje drugie ja”.

Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnością intelektualną uczestniczących w zajęciach terapeutycznych ŚDS w Pewli Wielkiej. Polega na uczestnictwie w profesjonalnych zabiegach pielęgnacyjnym, kosmetycznych i fryzjerskich zmieniającym wizerunek osób uczestniczących w działaniach, a realizowany jest przez Salon fryzjersko – kosmetyczny „M&JBeauty”.

Metamorfoza uczestników dokumentowana była w postaci zdjęć wykonywanych przed oraz po zabiegach przez firmę Fotografia „Mentel”. Odbiorcami projektu są przede wszystkim osoby z niepełnosprawnością intelektualną na co dzień uczestniczące w terapii w Środowiskowym Domu Samopomocy, czyli 36 dorosłych osób, w tym 20 kobiet i 16 mężczyzn. Odbiorcami jest też lokalna społeczność która przez te działania będzie mogła zobaczyć osoby z niepełnosprawnością w całkiem innej odsłonie.

Celem projektu jest nauka wykonania fryzury i makijażu, poprawa komfortu życia osób z niepełnosprawnością, podniesienie samooceny tych osób, lepszy start w życiu społecznym w/w osób, promowanie działalności na rzecz osób z niepełnosprawnością, przełamanie barier miedzy tzw. zdrowym społeczeństwem, zmiana postrzegania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, oraz integracja społeczności lokalnej z osobami z niepełnosprawnością.

Zobacz galerię…

pr/, fot. mat. prasowe

Data publikacji: 23.08.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również