Alergia – rzeczywisty problem świata

Alergia – rzeczywisty problem świata

Od 2011 r. między 4 a 10 kwietnia obchodzimy Światowy Tydzień Alergii. Liczba osób dotkniętych przeróżnymi alergiami, w ostatnich latach, na całym świecie wzrosła wprost dramatycznie.

I co ciekawe, już nie tylko w krajach zamożnych, ale także w rozwijających się. Z powodu alergii cierpi już 30-40 proc. populacji świata! Ponad 300 mln ludzi choruje na astmę oskrzelową, która jest przyczyną śmierci ponad 2/3 tej liczby chorych.

Polska niestety nie jest wyjątkiem, na choroby alergiczne cierpi niemal 40 proc. populacji Polaków, co nas plasuje w ścisłej czołówce krajów Europy – obok Wielkiej Brytanii i Niemiec – dotkniętych tym problemem. Katar alergiczny (sienny), atopowe zapalenia skóry, astma oskrzelowa, to najczęstsze – chociaż nie jedyne! – choroby alergiczne wymagające przede wszystkim specjalistycznego leczenia i stosowania się do zaleceń lekarskich. Ścisłe ich przestrzeganie oraz odczulanie (!) pomaga alergikom prowadzić prawie normalny tryb życia. Trzeba o tym wiedzieć, trzeba działać i rozumieć, że alergologia to nie szarlataneria, a intensywnie rozwijająca się dziedzina medycyny, która na wiele dolegliwości potrafi zaradzić, w wielu pomóc etc.

Alergie z pełną świadomością własnych ograniczeń można i trzeba leczyć kompleksowo.

 

IKa

Data publikacji: 26.03.2013 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również