Aplikacja Contour®Diabetes zintegrowana z Apple Zdrowie

Aplikacja Contour®Diabetes zintegrowana z Apple Zdrowie

Ascensia Diabetes Care informuje, że zaktualizowała aplikację CONTOUR®DIABETES w celu umożliwienia jej sprawnej integracji z aplikacją Apple Zdrowie. Dzięki współpracy tych aplikacji, użytkownicy mogą przesyłać wyniki pomiarów poziomu glukozy we krwi oraz dane na temat spożycia węglowodanów.

Gdy użytkownik uruchomi odpowiednią opcję, dane z tej aplikacji będą automatycznie przekazywane do aplikacji Apple Zdrowie i widoczne w sekcji dotyczącej poziomu glukozy we krwi.

Użytkownicy mają możliwość zapisywania danych, zebranych przez Apple Zdrowie, w chmurze CONTOUR® Cloud. Na tym etapie aplikacja CONTOUR®DIABETES nie umożliwia przeglądania danych przesłanych przez Apple Zdrowie do CONTOUR® Cloud – firma nie wyklucza dodania tej funkcji w przyszłości.

Wiele osób chorych na cukrzycę korzysta z Apple Zdrowie jako głównej aplikacji do monitorowania danych o swoim stanie zdrowia. Obecna aktualizacja ma na celu ułatwienie im zbierania i analizy danych o chorobie. Dzieje się tak dzięki możliwości automatycznego przekazywania danych o poziomie glukozy we krwi i o spożyciu węglowodanów.

Aktualizacja podkreśla zaangażowanie firmy Ascensia w obszarze kompleksowego zarządzania danymi dotyczącymi choroby oraz zapewnianiu sprawnej współpracy między różnorodnymi urządzeniami, systemami i aplikacjami na smartfony. Wszystko to w celu umożliwienia osobom chorym na cukrzycę łatwiejszego i sprawniejszego monitorowania ich stanu zdrowia. Zmianę wprowadzono w odpowiedzi na oczekiwania użytkowników aplikacji CONTOUR®DIABETES, wyrażone za pośrednictwem recenzji w App Store oraz w mediach społecznościowych.

pr
Data publikacji: 20.11.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również