Czapki od serca

Są kolorowe, ciepłe i ręcznie robione. 600 zestawów Czapek od serca Fundacja Ronalda McDonalda rozdamy już w najbliższy czwartek, 24 listopada na 10 dziecięcych oddziałów onkologicznych w wielu miastach Polski, w tym w Krakowie.

Ale na tym nie koniec. W każdym pudełku obdarowani znajdą własnoręcznie napisany przez wolontariuszy ciepły i kolorowy list. Od serca. Na szpitalne oddziały trafią także nowe czajniki i mikrofalówki.

Choroba nowotworowa wyrywa całą rodzinę z normalnego życia. Czapka od serca jest symbolicznym powiedzeniem „Widzimy Was!”. Wolontariusze Fundacji chcą w ten sposób zwrócić uwagę na to, że bliskość rodziny jest bardzo ważna w procesie leczenia.

Czapki od serca zostały wydziergane przez wolontariuszy Fundacji oraz osadzone z 4 aresztów w Białymstoku, Warszawie-Grochowie, Gdańsku i w Goleniowie. W stworzenie czapki zaangażowało się mnóstwo osób.

Ten proces trwał wiele miesięcy, począwszy od nauki szydełkowania, przez wybieranie włóczek, dzierganie, kontrolę jakości, dezynfekcję czapek, przyszywanie znaczków i pakowanie do pudełek. Było warto! Każda czapka jest wyjątkowa, widoczna z daleka i wywołuje uśmiech na twarzy obdarowanych. Mniejszych i większych.

W Krakowie Czapki od serca zostaną przekazane przez przedstawicieli Fundacji w Klinice Onkologii i Hematologii USDK w Prokocimiu.

Zobacz galerię…

Info i fot. Fundacja Ronalda McDonalda

Data publikacji: 23.11.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również