Dzieci pobiegną dla 5-letniego Aleksandra z Krakowa. Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!

2 lipca ruszyły zapisy do dziecięcej odsłony charytatywnego biegu Poland Business Run, który odbędzie się 8 września w Krakowie. Najmłodsi pobiegną w Parku Jordana, a 13 000 biegaczy i biegaczek z firm i organizacji pokona dystans 3,6 km wokół Błoń. I dorośli, i młodsi staną na starcie, by poczuć radość z pomagania. Organizatorzy zaplanowali też rodzinny piknik, a na jego uczestników czeka dobra zabawa i mnóstwo atrakcji w specjalnej strefie rekreacyjnej. Zapisy na bieg PBR Kids potrwają do 31 lipca lub do wyczerpania limitu miejsc.

Poland Business Run w wersji stacjonarnej w Krakowie odbywa się od 12 lat. Co roku przyciąga mnóstwo biegaczy i kibiców, a także rodziny z dziećmi. W związku z dużym zainteresowaniem aktywnościami dla najmłodszych organizatorzy zwiększyli limit uczestników biegu PBR Kids do 600 dzieci. Aby usprawnić proces zapisów, rejestracja odbywa się online za pomocą formularza, który można znaleźć tutaj.

Dzieci pobiegną w Parku Jordana na terenie zielonym, w trzech kategoriach wiekowych na różnych dystansach. Zgłoszenia udziału do PBR Kids przyjmowane będą od 2 do 31 lipca 2024 r. Opłata startowa wynosi 35 zł i w całości będzie przeznaczona na dofinansowanie protezy dla 5-letniego Aleksandra z Krakowa, który w wyniku choroby nowotworowej jest po amputacji nogi. W pakiecie startowym znajdą się medal, koszulka i słodka przekąska.

– Poland Business Run to wydarzenie, które zachęca i małych, i dużych do sportu, zabawy i dobroczynności! 8 września chcemy wspólnie wybiegać uśmiechy oraz wsparcie dla naszych beneficjentów. Najmłodsi uczestnicy pomogą Olusiowi, który potrzebuje protezy, by móc chodzić, bawić się i w pełni cieszyć dzieciństwem. Co ważne, środki na ten cel zostaną pozyskane z pakietów startowych PBR Kids, czyli to dzieci pobiegną, by pomóc swojemu rówieśnikowi. Dla najmłodszych przygotowaliśmy także wiele ciekawych atrakcji w Parku Jordana i mamy nadzieję, że mali bohaterowie poczują z nami radość i satysfakcję z pomagania, o której będzie im przypominał medal – mówi Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Poland Business Run (PBR), organizatorka biegu.

Dzieci w wieku 4–10 lat będą startowały w 3 kategoriach wiekowych. W czasie rejestracji można wybrać sobie również godzinę, w której chce się wystartować w wybranej grupie:
• dzieci w wieku 4-5 lat / dystans 100 metrów: godz. 10:00 lub 12:15
• dzieci w wieku 6-7 lat / dystans 200 metrów: godz. 10:45 lub 13:00
• dzieci w wieku 8-10 lat / dystans 400 metrów: godz. 11:30 lub 13:45

Na małych sportowców czekają pamiątkowe medale i drobne upominki. Dodatkowo maluchy poniżej 4. r.ż. wspólnie z rodzicami mogą pokonać dla zabawy symboliczny dystans o dowolnej porze.

8 września w Parku Jordana będzie czekało także wiele innych atrakcji, takich jak bańki mydlane, gry zręcznościowe, air track do skakania i gimnastyki, malowanie twarzy, tańce, lody i zdrowe przekąski.

Szczegółowe informacje o biegu oraz regulamin znajdują się na stronie organizatora, czyli Fundacji Poland Business Run – www.pbr.pl.

Partnerami biegu są Mini Melts oraz Go Jump.

Info i fot. Fundacja PBR

Data publikacji: 02.07.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również