Już wkrótce 8. Bieg po Oddech dla chorych na mukowiscydozę!

3 września w Zakopanem odbędzie się 8. Bieg Po Oddech organizowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) ze wsparciem głównego sponsora – Santander Consumer Banku. Wydarzenie ma na celu wsparcie podopiecznych PTWM i jest okazją do zwiększenia świadomości społecznej na temat tej choroby.

Uczestnictwo w biegu przekłada się na realną pomoc dla chorych na mukowiscydozę. Środki zebrane dzięki tej inicjatywie od biegaczy i sponsorów są przekazywane m.in. na rehabilitację, fizjoterapię domową, wsparcie w zakupie leków czy pomoc psychologiczną dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Dodatkowo wydarzenie pozwala zwiększać wiedzę na temat tej choroby i integrować zmagające się z nią osoby oraz ich rodziny. 8. edycja Biegu po Oddech zadedykowana została pamięci Kacpra Tekielego, wieloletniego Ambasadora Biegu po Oddech, który zginął tragicznie w maju br.

Tegoroczna edycja biegu rozpocznie się 3 września o godz. 10:00 w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem. Tradycyjnie uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 5 km, którą można przebiec lub przejść np. z pomocą kijów do nordic walking. Na każdego, kto weźmie udział w wydarzeniu, czekają zaprojektowane specjalnie na bieg pamiątkowe koszulki oraz symboliczne medale. Na mecie będzie można również skorzystać z poczęstunku i przyłączyć się do charytatywnego pikniku rodzinnego z zabawami i konkursami z nagrodami. W biegu w Zakopanem weźmie udział również pięciu ambasadorów z Santander Consumer Banku oraz członek zarządu – Mariusz Klepacz.

Warto dodać, że osoby, które nie mogą pojawić się w Zakopanem, od kilku lat mogą brać udział w wirtualnej formule wydarzenia, która umożliwia pokonanie dystansu 5 km w dowolnym miejscu na świecie. W tym roku zdalna edycja rozpoczęła się 1 kwietnia i zakończy się 31 sierpnia br.

– Co roku, razem z innymi uczestnikami stajemy na starcie Biegu po Oddech w Zakopanem, żeby wspólnie wspierać osoby chore na mukowiscydozę, a także promować sport i aktywny, zdrowy tryb życia – mówi Mariusz Klepacz, członek zarządu Santander Consumer Banku. – Już od początku kwietnia, ponad 200 pracowników i pracowniczek naszego banku wzięło udział w wirtualnej formule biegu – cieszymy się, że razem możemy być częścią tej wyjątkowej inicjatywy i zaangażować się czynnie w ratowanie życia innych ludzi – to jest dla nas najważniejsze.

Jak mówi Magdalena Czerwińska-Wyraz, organizatorka biegu: – Idea biegu pozostaje niezmienna. Zbieramy środki na pomoc chorym na mukowiscydozę. Pochodzą one zarówno z wpisowego wnoszonego przez biegaczy, którzy staną na linii startu, w Zakopanem czy wirtualnie, ale też od sponsorów. Pozyskanie środki pozwolą m.in na zatrudnienie psychologa, który będzie do dyspozycji chorych i ich rodzin oraz doposażenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Mamy nadzieję, że również w tym roku, tradycyjnie na starcie biegu pojawi się Justyna Kowalczyk-Tekieli, mistrzyni olimpijska oraz Ambasadorka PTWM – dodaje.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora: https://bieg.ptwm.org.pl/

pr/, fot. mat. prasowe

Data publikacji: 31.08.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również