Powstanie Podkarpacki System Informacji Medycznej

Powstanie Podkarpacki System Informacji Medycznej

Prawie 60 mln zł będzie kosztować budowa Podkarpackiego Systemu Informacji Medycznej (PSIM), dzięki któremu mieszkańcy m.in. będą mogli przez internet zarejestrować się do lekarza. Z kolei lekarze będą mieli dostęp do historii choroby pacjenta.

Jak poinformował urząd marszałkowski w Rzeszowie, system wybuduje firma Asseco Poland, której oferta okazała się najkorzystniejsza w przetargu. Umowa zakłada m.in. wyposażenie ośmiu szpitali wojewódzkich w sprzęt komputerowy, infrastrukturę sieciową, urządzenia do diagnostyki i radiologii.

W ramach projektu powstanie też Regionalne Centrum Informacji Medycznej, dzięki któremu lekarze i pacjenci będą mieli dostęp do danych i usług medycznych w czasie rzeczywistym. Możliwe będzie m.in. sprawdzanie online dostępności specjalistów w danej placówce oraz zapisanie się na wizytę przez internet.

Jak poinformował PAP zastępca dyrektora departamentu społeczeństwa informacyjnego w podkarpackim urzędzie marszałkowskim Konrad Łoboda, poprzez RCIM z systemem zintegrowanych zostanie kolejnych 19 szpitali powiatowych plus szpital MSW w Rzeszowie. W sumie system, który ma zacząć działać za rok, obejmie 28 szpitali na Podkarpaciu.

Inwestycja w 85 proc. dofinansowana będzie z funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego. (PAP)

huk/ abr/ mag/ krf/

Data publikacji: 17.09.2013 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również